İtaliyanın Neapol şəhərində keçirilmiş 30-cu Yay Universiadasında qadın idman gimnastımız Marina Nekrasova dayaqlı tullanma hərəkətlərinə görə qızıl medal, bədii gimnastımız Zöhrə Ağamirova isə gürzlərlə, həmçinin çoxnövçülük proqramında 2 gümüş medal qazanmışdır.
Rusiyanın paytaxtı Moskva şəhərində keçirilmiş bədii gimnastika üzrə gənclər arasında ilk Dünya Çempionatında Arzu Cəlilova topla çıxışına görə gümüş, iplə çıxışına görə isə bürünc medal qazanmışdır.
Bakıda keçirilmiş 15-ci Avropa Gənclər Yay Olimpiya Festivalı çərçivəsində kişi idman gimnastikası üzrə yarışlarda təmsilçimiz Səməd Məmmədli dəstəli at proqramında gümüş medal qazanmışdır.

На 30-ой летней Универсиаде, прошедшем в Неаполе (Италия), наша представительница женской спортивной гимнастики Марина Некрасова завоевала “золото”, продемонстрировав упражнение на опорном прыжке, а художественная гимнастка Зохра Агамирова удостоилась 2-ух серебряных медалей в многоборье и с булавами.
На первом Чемпионате Мира по художественной гимнастике среди юниорок, состоявшемся в городе Москва (Россия), наша гимнастка Арзу Джалилова завоевала “серебро” за выступление с мячом, а за упражнение со скакалкой удостоилась бронзовой медали.
На 15-ом Европейском юношеском Олимпийском фестивале, прошедшем в Баку, член сборной Азербайджана по мужской спортивной гимнастики Самед Мамедли удостоился серебряной медали за выступление на коне-махе.