Gimnastika növünün ən zərif nümayəndələri mart ayında keçirilən Azərbaycan çempionatından sonra daha bir yerli yarışda, 25-27 aprel tarixlərində keçiriləcək 28-ci Bakı birinciliyində qüvvələrini sınayacaqlar.
Bakı Olimpiya İdman Kompleksində keçiriləcək yarışda "Ocaq Sport" Klubu, İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbi, Respublika Kompleks İdman Məktəbi, "Grasiya" İdman Klubu, Su İdmanı Sarayı, Zirə Mədəniyyət Mərkəzi, Şağan Olimpiya İdman Kompleksi, FHN İdman Sağlamlıq Kompleksini təmsil edən gimnastlar paytaxtın ən güclüsü adı uğrunda mübarizəyə qoşulacaqlar.
Yarışda idmançılar fərdi (balacalar - 2013, 2014, 2015-ci il təvəllüdlü, yeniyetmələr - 2011-2012-ci il təvəllüdlü, gənclər - 2008-2010-cu il təvəllüdlü) və qrup hərəkətləri proqramında (balacalar - 2013-2015-cü il təvəllüdlü, yeniyetmələr - 2011-2012-ci il təvəllüdlü, gənclər - 2008-2010-cu il təvəllüdlü) mübarizə aparacaqlar.
Üç gün davam edəcək yarışda qaliblər çoxnövçülük, komanda hesabı və ayrı-ayrı alətlər üzrə müəyyənləşəcək.
Çempionlar fərdi gimnastlar, yeniyetmə və gənclərdən ibarət qrup komandaları arasında çoxnövçülük, balacalardan ibarət qrup komandaları arasında isə həm çoxnövçülük, həm də ayrı-ayrı alətlər üzrə bəlli olacaq.
Bədii gimnastların maraqlı və rəngarəng performanslarını izləmək istəyən tamaşaçılar biletləri onlayn qaydada https://iticket.az/ saytından və şəhərin kassalarından əldə edə bilərlər. Biletlərin qiyməti 3 manat təşkil edir.

Вслед за Чемпионатом Азербайджана, на 28-ом Первенстве Баку по художественной гимнастике, который пройдет 25-27-го апреля, будут соревноваться самые элегантные представительницы гимнастики.
В соревновании, который пройдет в Бакинском олимпийском спортивном комплексе, за звание сильнейших в столице выступят представительницы из спортивного клуба “Ojaq”, Детско-юношеской специализированной школы спорта олимпийского резерва, Республиканской комплексной спортивной школы, Водного дворца, Культурного Центра Зиры, Олимпийского спортивного комплекса Шаган, спортивно-оздоровительного комплекса Министерства по чрезвычайным ситуациям, спортивного клуба “Grasiya”.
На первенстве в индивидуальной программе поведут борьбу гимнастки в возрастных категориях - малышей (2013-2015гг. рождения), пре-юниорок (2011-2012гг. рождения), юниорок (2008-2010гг. рождения). Гимнастки в составах групповых упражнений выступят в следующих возрастных категориях: малыши (2013-2015гг. рождения), пре-юниорки (2011-2012гг. рождения) и юниорки (2008-2010гг. рождения).
В ходе трехдневных соревнований, победительницы будут определены в многоборье, командном зачете и по отдельным предметам.
Чемпионы будут определены в многоборье среди гимнасток в индивидуальной программе, групповые команды (пре-юниорки и юниорки). А групповые команды среди малышей будут награждены как в многоборье, так и по отдельным предметам.
Зрители, желающие увидеть интересные и красочные выступления художественных гимнасток, могут приобрести билеты онлайн на сайте https://iticket.az/ и в кассах города. Стоимость билета составляет 3 манат.