Gimnastika növünün ən zərif nümayəndələri mart ayında keçirilən Azərbaycan çempionatından sonra daha bir yerli yarışda, 25-27 aprel tarixlərində keçiriləcək 28-ci Bakı birinciliyində qüvvələrini sınayacaqlar.
Bakı Olimpiya İdman Kompleksində keçiriləcək yarışda "Ocaq Sport" Klubu, İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbi, Respublika Kompleks İdman Məktəbi, "Grasiya" İdman Klubu, Su İdmanı Sarayı, Zirə Mədəniyyət Mərkəzi, Şağan Olimpiya İdman Kompleksi, FHN İdman Sağlamlıq Kompleksini təmsil edən gimnastlar paytaxtın ən güclüsü adı uğrunda mübarizəyə qoşulacaqlar.
Yarışda idmançılar fərdi (balacalar - 2013, 2014, 2015-ci il təvəllüdlü, yeniyetmələr - 2011-2012-ci il təvəllüdlü, gənclər - 2008-2010-cu il təvəllüdlü) və qrup hərəkətləri proqramında (balacalar - 2013-2015-cü il təvəllüdlü, yeniyetmələr - 2011-2012-ci il təvəllüdlü, gənclər - 2008-2010-cu il təvəllüdlü) mübarizə aparacaqlar.
Üç gün davam edəcək yarışda qaliblər çoxnövçülük, komanda hesabı və ayrı-ayrı alətlər üzrə müəyyənləşəcək.
Çempionlar fərdi gimnastlar, yeniyetmə və gənclərdən ibarət qrup komandaları arasında çoxnövçülük, balacalardan ibarət qrup komandaları arasında isə həm çoxnövçülük, həm də ayrı-ayrı alətlər üzrə bəlli olacaq.
Bədii gimnastların maraqlı və rəngarəng performanslarını izləmək istəyən tamaşaçılar biletləri onlayn qaydada https://iticket.az/ saytından və şəhərin kassalarından əldə edə bilərlər. Biletlərin qiyməti 3 manat təşkil edir.

Following the Azerbaijan Championship among Age Categories, the most graceful representatives of gymnastics will test their strength at the 28th Baku Championship in Rhythmic Gymnastics among Age Categories on April 25-27.
At the competition to be held at Baku Olympic Sports Complex, gymnasts representing “Ojaq Sports Club”, Specialized Children-Youth Sports School of Olympic Reserves, Republican Complex Sports School, Aquatic Palace, Zira Cultural Center, Shaghan Olympic Sports Complex, Sports-Health Complex of the Ministry of Emergency Situations and “Grasiya” Sports Club will compete for the title of the Champion.
At the event, athletes will compete in the individual program in the age categories of youngsters (born in 2013, 2014, 2015), pre-juniors (born in 2011-2012), juniors (2008-2010), while gymnasts within group exercises will join the contest in the age categories of youngsters (born in 2013-2015), pre-juniors (2011-2012) & juniors (born in 2008-2010).
During the three-day competition, winners will be determined in the All-Around, Team competition & separate Apparatus.
Champions will be determined in the Individual All-Around, pre-junior & junior gymnasts in Group exercises, while Group gymnasts among youngster will define the winner both in the All-Around & with Apparatus.
Spectators who wish to watch interesting and colorful performances of Rhythmic gymnasts can obtain tickets online at https://iticket.az/ and from the city ticket offices. Tickets cost constitutes 3 manat.