25-27 may tarixlərində Bakı Olimpiya İdman Kompleksində bədii gimnastika üzrə növbəti yerli yarış baş tutdu. Bu dəfə zərif gimnastlar öz güclərini Bakı çempionu adı uğrunda mübarizədə sınadılar.
Sayca 28-ci Bakı birinciliyində “Ocaq Sport” Klubu, İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbi, Respublika Kompleks İdman Məktəbi, "Grasiya" İdman Klubu, Su İdmanı Sarayı, Zirə Mədəniyyət Mərkəzi, Şağan Olimpiya İdman Kompleksi, FHN İdman Sağlamlıq Kompleksinin yetirmələri iştirak etdilər.
3 gün davam edən yarışda 140 fərdi gimnast (balacalar - 2013, 2014, 2015-ci il təvəllüdlü, yeniyetmələr - 2011-2012-ci il təvəllüdlü, gənclər - 2008-2010-cu il təvəllüdlü) və 8 qrup komandası (balacalar - 2013-2015-cü il təvəllüdlü, yeniyetmələr - 2011-2012-ci il təvəllüdlü, gənclər - 2008-2010-cu il təvəllüdlü) mübarizəyə qoşulmuşdu.
Qaliblər çoxnövçülük, komanda hesabı və ayrı-ayrı alətlər üzrə müəyyənləşdi.
Hakimlər qarşısına biri-birindən maraqlı və rəngarəng kompozisiya ilə çıxan gimnastlar azarkeşlərin gur alqış sədaları altında özünəinamlı çıxışları ilə yadda qaldılar.
Maraqlı mübarizənin yekununda fərdi gimnastlar, yeniyetmə və gənclərdən ibarət qrup komandaları arasında çoxnövçülük, balacalardan ibarət qrup komandaları arasında isə həm çoxnövçülük, həm də ayrı-ayrı alətlər üzrə qaliblər müəyyənləşdi.

From May 25 to 27, the Baku Olympic Sports Complex hosted the next local competition in rhythmic gymnastics. This time, elegant gymnasts showcased their skills in the fight for the title of Baku Champion.
At the 28th edition of the Baku Championship, gymnasts representing Ojaq Sport Club, the Specialized Olympic Reserve Children-Youth Sports School, the Republican Complex Sports School, Grasiya Sports Club, the Aquatic Sports Palace, Zira Cultural Center, Shagan Olympic Sports Complex, and the Ministry of Emergency Situations Health & Sports Complex took part.
Over the 3-day competition, a total of 140 individual gymnasts - including youngsters (born in 2013, 2014, 2015), juniors (born in 2011-2012), and seniors (born in 2008-2010) - and 8 group teams (same age divisions) competed in various categories.
Winners were determined in all-around, team results, and individual apparatus finals.
The gymnasts, performing colorful and captivating routines before the judges, left a lasting impression with their confident performances and were warmly applauded by the audience.
At the end of this exciting competition, all-around champions were announced in individual, junior, and senior group categories, while both all-around and apparatus winners were determined among the youngest group teams.