Belə ki, fevralın 24-də Milli Gimnastika Arenasında təşkil ediləcək batut gimnastikası üzrə 7-ci, tamblinq üzrə 19-cu Azərbaycan birinciliyi və Bakı çempionatında ümumilikdə 94 idmançı (batut üzrə 62, tamblinq üzrə 32) mübarizəyə qoşulacaq.
Yarışda “Ocaq Sport” Klubu, Bakı Gimnastika Məktəbi, “Neftçi” İdman Klubu, 13 Nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbini təmsil edəcək idmançılar fərdi proqramda balacalar (2016-2017-ci il), uşaqlar (2013-2015), yeniyetmələr (2011-2012), gənclər (2007-2010) və böyüklər (2006-cı il və daha böyük) yaş kateqoriyaları üzrə mübarizə aparacaqlar.
Yarışlar haqqında ətraflı məlumat federasiyanın rəsmi internet səhifəsində mütəmadi olaraq yenilənəcək.
Yerli idmançıların maraqlı və rəngarəng çıxışlarını izləmək istəyən tamaşaçılar biletləri onlayn qaydada https://iticket.az/ saytından və şəhərin kassalarından əldə edə bilərlər. Biletlərin qiyməti 5 manat təşkil edir.

Thus, 94 athletes in total (62 - trampoline, 32 - tumbling) will join the Azerbaijan and Baku Championships in Trampoline Gymnastics (7th edition) and Azerbaijan and Baku Championships in Tumbling (19 th edition) to be held at Milli Gimnastika Arenası (National Gymnastics Arena) on February 24.
The gymnasts, representing the Ojaq Sports Club, Baku Gymnastics School, Neftchi Sports Club Public Association, Specialized Children-Youth Sport School of Olympic Reserves № 13, will compete in the age categories of children (2016-2017), youngsters (2013-2015), pre-juniors (2011-2012), juniors (2007-2010) and seniors (born in 2006 and older) in the individual program.
Detailed information about the competition will be regularly updated on the official website of the Federation.
Spectators who wish to watch interesting and colorful performances of athletes can obtain tickets online https://iticket.az. The price of the tickets constitutes 5 manat.