Belə ki, fevralın 24-də Milli Gimnastika Arenasında təşkil ediləcək batut gimnastikası üzrə 7-ci, tamblinq üzrə 19-cu Azərbaycan birinciliyi və Bakı çempionatında ümumilikdə 94 idmançı (batut üzrə 62, tamblinq üzrə 32) mübarizəyə qoşulacaq.
Yarışda “Ocaq Sport” Klubu, Bakı Gimnastika Məktəbi, “Neftçi” İdman Klubu, 13 Nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbini təmsil edəcək idmançılar fərdi proqramda balacalar (2016-2017-ci il), uşaqlar (2013-2015), yeniyetmələr (2011-2012), gənclər (2007-2010) və böyüklər (2006-cı il və daha böyük) yaş kateqoriyaları üzrə mübarizə aparacaqlar.
Yarışlar haqqında ətraflı məlumat federasiyanın rəsmi internet səhifəsində mütəmadi olaraq yenilənəcək.
Yerli idmançıların maraqlı və rəngarəng çıxışlarını izləmək istəyən tamaşaçılar biletləri onlayn qaydada https://iticket.az/ saytından və şəhərin kassalarından əldə edə bilərlər. Biletlərin qiyməti 5 manat təşkil edir.

7-е Первенство Азербайджана и чемпионат Баку по прыжкам на батуте и 19-е Первенство Азербайджана и чемпионат Баку по прыжкам на акробатической дорожке (тамблинг)
7-е Первенство Азербайджана  и чемпионат Баку по прыжкам на батуте и 19-е Первенство Азербайджана  и чемпионат Баку по прыжкам на акробатической дорожке (тамблинг)
Итак, 94 спортсмена (62 по батуту, 32 по тамблингу) примут участие в первенстве Азербайджана (7-е по счету) и чемпионате Баку (19-й по счету) по прыжкам на батуте и акробатической дорожке, которые состоятся в Национальной арене гимнастики 24 февраля.
Спортсмены, представляющие клуб “Ocaq Sport”, Бакинскую школу гимнастики, спортивный клуб “Neftçi”, специализированную детско-юношескую спортивную школу олимпийского резерва № 13, будут соревноваться в индивидуальной программе в следующих возрастных категориях: малыши (2016-2017гг.), дети (2013-2015гг.), пре-юниоры (2011-2012гг.), юниоры (2007-2010гг.) и взрослые (2006гг. и старше).
Подробная информация о соревнованиях будет регулярно обновляться на официальном сайте федерации.
Зрители, желающие посмотреть интересные и красочные выступления спортсменов, могут приобрести билеты онлайн на сайте https://iticket.az, а также в кассах города. Стоимость билетов составляет 5 манатов.