Aerobika gimnastikası üzrə 6-cı Azərbaycan Çempionatı və Bakı Birinciliyi
Azərbaycan Gimnastika Federasiyası milli yarışlar mövsümünü aerobika gimnastikası üzrə Azərbaycan çempionatı və Bakı birinciliyi ilə davam etdirir.
Bakı Olimpiya İdman Kompleksində keçiriləcək yarışda “Ocaq Sport” klubu, “Zirvə”İK, “Grasiya” İK və Sumqayıt OİK-dən 80 gimnast medallar uğrunda mübarizə aparacaq.
İdmançılar Bakı birinciliyində balacalar (2014-2015-ci il), uşaqlar (2011-2013-ci il), yeniyetmələr (2008-2010-ci illər) və gənclər (2005-2007-ci il illər), Azərbaycan çempionatında isə yeniyetmələr (2008-2010-ci illər), gənclər (2005-2007-ci il illər) və böyüklər yaş kateqoriyasında (2004-cü il və daha böyük) mübarizə aparacaqlar.
Gimnastikasevərlər bu dəfə də ölkəmizdə 2013-cü ilin sonlarından inkişaf edən aerobika gimnastikası üzrə yarışlarda yaşanacaq həyəcanlı anlara şahidlik etmək imkanı qazanacaqlar.
Yarışları izləmək istəyən tamaşaçılar biletləri onlayn qaydada https://iticket.az/ saytından və şəhərin kassalarından əldə edə bilərlər. Biletlərin qiyməti 5 manat təşkil edir.

Azerbaijan Gymnastics Federation (AGF) continues the season of National competitions with the 6th Azerbaijan and Baku Championships in Aerobic Gymnastics among Age Categories.
80 gymnasts from “Ocaq” Sport Club, “Zirve” Sports Complex, “Grasiya” Sports Complex and Sumgait Olympic Sports Complex will compete for medals at these competitions to be held at Baku Olympic Sports Complex.
At the Baku Championship, athletes will take part in the Age Categories of youngsters (born in 2014-2015), children (born in 2011-2013), pre-juniors (born in 2008-2010) and juniors (born in 2005-2007), while pre-juniors (born in 2008-2010), juniors (born in 2005-2007) and seniors (born in 2004 and older) will perform at the Azerbaijan Championship.
According to the relevant Age Categories, gymnasts will compete in the Individual program within Mixed Pairs, Trios and Groups.
Gymnastics fans will, once again, have the opportunity to watch the exciting performances in Aerobic Gymnastics that has been developing in our country since late 2013.
Spectators, wishing to watch the competitions can obtain tickets online at https://iticket.az/ and from the city ticket offices. The cost on tickets constitutes 5 manat.