Aerobika gimnastikası üzrə 6-cı Azərbaycan Çempionatı və Bakı Birinciliyi
Azərbaycan Gimnastika Federasiyası milli yarışlar mövsümünü aerobika gimnastikası üzrə Azərbaycan çempionatı və Bakı birinciliyi ilə davam etdirir.
Bakı Olimpiya İdman Kompleksində keçiriləcək yarışda “Ocaq Sport” klubu, “Zirvə”İK, “Grasiya” İK və Sumqayıt OİK-dən 80 gimnast medallar uğrunda mübarizə aparacaq.
İdmançılar Bakı birinciliyində balacalar (2014-2015-ci il), uşaqlar (2011-2013-ci il), yeniyetmələr (2008-2010-ci illər) və gənclər (2005-2007-ci il illər), Azərbaycan çempionatında isə yeniyetmələr (2008-2010-ci illər), gənclər (2005-2007-ci il illər) və böyüklər yaş kateqoriyasında (2004-cü il və daha böyük) mübarizə aparacaqlar.
Gimnastikasevərlər bu dəfə də ölkəmizdə 2013-cü ilin sonlarından inkişaf edən aerobika gimnastikası üzrə yarışlarda yaşanacaq həyəcanlı anlara şahidlik etmək imkanı qazanacaqlar.
Yarışları izləmək istəyən tamaşaçılar biletləri onlayn qaydada https://iticket.az/ saytından və şəhərin kassalarından əldə edə bilərlər. Biletlərin qiyməti 5 manat təşkil edir.

6-й Чемпионат Азербайджана и Первенство Баку по аэробной гимнастике
Федерация гимнастики Азербайджана (AGF) продолжает сезон национальных соревнований Чемпионатом Азербайджана и Первенством Баку по аэробной гимнастике.
В соревнованиях”, которые пройдут в Бакинском Олимпийском спортивном комплексе, поведут борьбу за медали 80 гимнастов, представляющие  Клуб “Оджаг” спорт, спортивный комплекс “Зирве”, спортивный комплекс “Грация” и Олимпийский спортивный комплекс Сумгаита.
Спортсмены на Первенстве Баку выступят в возрастных категориях – “малышей” (2014-2015гг.), “детей” (2011-2013гг.), “пре-юниоров” (2008-2010гг.) и “юниоров” (2005-2007гг.), а на Чемпионате Азербайджана примут участия гимнасты в возрастных категориях - “пре-юниоров” (2008-2010гг.), “юниоров” (2005-2007гг.) и “взрослых” (2004 г. рождения и старше).
Cогласно соответствующим возрастным категориям, гимнасты выступят в индивидуальной программе, в составе смешанных пар, троек и групп.
Любителям гимнастики вновь представится возможность стать свидетелями захватывающих выступлений по аэробной гимнастике, которые развиваются в нашей стране с конца 2013-го года.
Зрители, желающие наблюдать за соревнованиями, могут приобрести билеты онлайн на сайте https://iticket.az/ и в кассах города. Стоимость билета составляет 5 манат.