Bədii gimnastların növbəti dayanacağı Lənkəran şəhəri olacaq.
Paytaxt Bakıda keçirilən Azərbaycan çempionatı və Bakı birinciliyinin ardınca mayın 6-sı Lənkəran Olimpiya İdman Kompleksi öz qapılarını bədii gimnastların üzünə açacaq.
Bu növ üzrə keçiriləcək 7-cı Bölgələrarası kubokda “Ocaq Sport” Klubunun Zaqatala, Şamaxı, Ağdaş bölmələri, Abşeron, Naxçıvan, Masallı, Sumqayıt, Lənkəran, İsmayıllı, Qusar, Göyçay Olimpiya İdman Kompleksi, Mingəçevir - “Kür” Olimpiya Tədris-İdman Mərkəzindən 36 gimnast qüvvəsini sınayacaq.
İdmançılar balacalar (2013-2015-ci il), yeniyetmələr (2011-2012-ci il), gənclər (2008-2010-cu il) yaş kateqoriyasında çıxış edəcəklər.
Yarışda balacalar - alətsiz, gürzlər, lent, yeniyetmələr - alətsiz, top, gürzlər, gənclər isə - halqa, top, gürzlər və lentlərlə çıxışlarını nümayiş etdirəcəklər.

7-ой Кубок Регионов по художественной гимнастике
Вслед за Чемпионатом Азербайджана и Первенства Баку, прошедших в столице, 6-го мая, Олимпийский спортивный комплекс Ленкорани распахнет свои двери для художественных гимнасток.
На 7-м Кубке регионов по этому виду гимнастики примут участие 36 гимнасток из Загатальской, Шемахинской, Агдашской секции Спортивного клуба “Оджаг”, Олимпийских спортивных комплексов Абшерона, Нахичеванской Автономной Республики, Масаллы, Сумгаита, Ленкорани, Исмаиллы, Гусара, Гейчайского района, Курского Олимпийского спортивно-образовательного центра.
Спортсмены выступят в возрастных категориях – малышей (2013-2015гг.), пре-юниорок (2011-2012гг.), юниорок (2008-2010гг.).
В турнире, малыши продемонстрируют свои выступления без предмета, с булавами, лентой, пре-юниорки – без предмета, с мячом и булавами, а юниорки – с обручем, мячом, булавами и лентой.