Akrobatlar və batutçular medallar uğrunda mübarizə aparacaqlar
7-8 noyabr tarixlərində Akrobatika gimnastikası üzrə 23-cü Bakı Çempionatı, həmçinin Batut gimnastikası və tambliq üzrə 14-cü Azərbaycan Birinciliyi və Bakı Çempionatı yarışları keçiriləcək.
Akrobatların start verəcəyi yarışların ilk günü qadın cütlükləri (uşaqlar – 2000-2007-ci il təvəllüdlü), kişi cütlükləri (böyüklər - 2002-ci il təvəllüdlü və daha böyüklər), qarışıq cütlüklər (böyüklər - 2002-ci il təvəllüdlü və daha böyüklər, uşaqlar – 2000-2007-ci il təvəllüdlü, balacalar – 2002-2010-cu il təvəllüdlü) və qadın qrupları (yeniyetmələr 1998-2006-ci il təvəllüdlü, uşaqlar – 2000-2007-ci il təvəllüdlü, balacalar – 2002-2010-cu il təvəllüdlü) medallar uğrunda öz qüvvələrini sınayacaqlar.
50-dən çox idmançının iştirak edəcəyi yarışlarda Bakı Gimnastika Məktəbi, “Ocaq Sport” Klubu, “Neftçi” idman klubu və Nizami rayonu 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbi təmsil olunacaq.
Yarışların ikinci günü isə batut və tamblinqçilərin çıxışları ilə davam edəcək. Kiçiklər (2008-2010-cu il təvəllüdlü), uşaqlar (2006-2007-ci il təvəllüdlü), balacalar (2003-2005-ci il təvəllüdlü), böyüklər (1999-cu il təvəllüdlü və daha böyük) yaş kateqoriyasında 30-dan çox batutçu və balacalar (2007-ci il təvəllüdlü və daha kiçik), yeniyetmələr (2003-2006-cı il təvəllüdlü), gənclər (2000-2002-ci il təvəllüdlü) və böyüklər (1999-cu il təvəllüdlü və daha böyük) yaş kateqoriyasında isə 20-dən yuxarı tamblinqçi öz çıxışları ilə Bakı Gimnastika Məktəbi və “Ocaq Sport” klubunu təmsil edəcəklər.
Yarışları Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının rəsmi saytında (www.agf.az) canlı yayım vasitəsilə izləmək mümkün olacaqdır.

Acrobats and Trampoline gymnasts to compete for medals
The 23rd Baku Championship in Acrobatic Gymnastics, as well as the 14th Azerbaijan and Baku Championship among Age Categories in Trampoline Gymnastics and Tumbling will be held on November 7-8.
On competitions’ first day, commenced by acrobats, Women’s Pairs (children – born in 2000-2007), Men’s Pairs (seniors – born in 2002 and older), Mixed Pairs (seniors – born in 2002 and older, children – born in 2000-2007, youngsters – born in 2002-2010) and Women’s Groups (pre-juniors – born in 1998-2006, children – born in 2000-2007, youngsters – born in 2002-2010) will compete for the medals.
Baku Gymnastics School, “Ojag Sport” and “Neftchi” Clubs and Specialized Olympic Reserves’ Children-Youth Sports School No. 13 of Nizami District and will be represented in the events with a participation of over 50 sportsmen.
The second day of the competitions will continue with the performances of the Trampoline and Tumbling gymnasts. More than 30 trampoline gymnasts in minors (born in 2008-2010), children (born in 2006-2007), youngsters (born in 2003-2005), seniors (born in 1999 and older) age groups and over 20 tumbling gymnasts in youngsters (born in 2007 and younger), pre-juniors (born in 2003-2006), juniors (born in 2000-2002) and seniors (born in 1999 and older) age groups will represent Baku Gymnastics School and “Ojag Sport” Club.
The competitions can be watched on official website of Azerbaijan Gymnastics Federation (www.agf.az) via live broadcast.