Akrobatlar və batutçular medallar uğrunda mübarizə aparacaqlar
7-8 noyabr tarixlərində Akrobatika gimnastikası üzrə 23-cü Bakı Çempionatı, həmçinin Batut gimnastikası və tambliq üzrə 14-cü Azərbaycan Birinciliyi və Bakı Çempionatı yarışları keçiriləcək.
Akrobatların start verəcəyi yarışların ilk günü qadın cütlükləri (uşaqlar – 2000-2007-ci il təvəllüdlü), kişi cütlükləri (böyüklər - 2002-ci il təvəllüdlü və daha böyüklər), qarışıq cütlüklər (böyüklər - 2002-ci il təvəllüdlü və daha böyüklər, uşaqlar – 2000-2007-ci il təvəllüdlü, balacalar – 2002-2010-cu il təvəllüdlü) və qadın qrupları (yeniyetmələr 1998-2006-ci il təvəllüdlü, uşaqlar – 2000-2007-ci il təvəllüdlü, balacalar – 2002-2010-cu il təvəllüdlü) medallar uğrunda öz qüvvələrini sınayacaqlar.
50-dən çox idmançının iştirak edəcəyi yarışlarda Bakı Gimnastika Məktəbi, “Ocaq Sport” Klubu, “Neftçi” idman klubu və Nizami rayonu 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbi təmsil olunacaq.
Yarışların ikinci günü isə batut və tamblinqçilərin çıxışları ilə davam edəcək. Kiçiklər (2008-2010-cu il təvəllüdlü), uşaqlar (2006-2007-ci il təvəllüdlü), balacalar (2003-2005-ci il təvəllüdlü), böyüklər (1999-cu il təvəllüdlü və daha böyük) yaş kateqoriyasında 30-dan çox batutçu və balacalar (2007-ci il təvəllüdlü və daha kiçik), yeniyetmələr (2003-2006-cı il təvəllüdlü), gənclər (2000-2002-ci il təvəllüdlü) və böyüklər (1999-cu il təvəllüdlü və daha böyük) yaş kateqoriyasında isə 20-dən yuxarı tamblinqçi öz çıxışları ilə Bakı Gimnastika Məktəbi və “Ocaq Sport” klubunu təmsil edəcəklər.
Yarışları Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının rəsmi saytında (www.agf.az) canlı yayım vasitəsilə izləmək mümkün olacaqdır.

Акробаты и батутисты поборются за медали
7-8 ноября пройдет 23-ий Чемпионат Баку по акробатической гимнастике, a также 14-ое Первенство Азербайджана и Чемпионат Баку по прыжкам на батуте и тамблингу.
В первый день соревнований, стартующие выступлениями акробатов, женские пары (дети - 2000-2007), мужские пары (взрослые – 2002г. рождения и старше), смешанные пары (взрослые – 2002г. рождения и старше, дети - 2000-2007, малыши- 2002-2010) и женские группы (пре-юниоры - 1998-2006, дети - 2000-2007, малыши - 2002-2010) поборются за медали.
На турнире с участием болeе 50 гимнастов будут представлены Бакинская Школа Гимнастики, Клубы “Оджаг” Спорт и “Нефтчи”, а также Спортивная Школа Олимпийского резерва номер 13 Низаминского района.
Второй день соревнований продолжится выступлениями батутистов и прыгунов на акробатической дорожке. Более 30 батутистов, входящих в возрастные группы младших (2008-2010), детей (2006-2007), малышей (2003-2005), взрослых (1999г. рождения и старше) и более 20 тамблингистов в возрастной категории малышей (2007 и младше), пре-юниоров (2003-2006), юниоров (2000-2002) и взрослых (1999г. рождения и старше) будут представлять Бакинскую Школу Гимнастики и Клуб “Оджаг” Спорт.
Соревнования будут транслироваться на официальном сайте Федерации Гимнастики Азербайджана (www.agf.az).
Место проведения: Milli Gimnastika Arenası (Национальная Арена Гимнастики)
7 ноября соревнования по акробатической гимнастике - вспомогательный зал Национальной Арены Гимнастики