İsti yay günlərində Milli Gimnastika Arenası növbəti milli yarışına hazırlaşaraq, öz qapılarını bədii gimnastların üzünə açacaq.
Belə ki, ən zərif gimnastika növünün nümayəndələri 10-12 avqust tarixlərində Bədii Gimnastika üzrə 25-ci Azərbaycan Çempionatı və Bakı Birinciliyində öz güclərini sınayacaqlar.
Həm fərdi gimnastlar, həm də qrup hərəkətləri komandaları arasında qaliblər çoxnövçülük xalına görə müəyyənləşəcək. Komanda hesabında mübarizədə isə 2008-2010 və 2006-2007-ci il təvəllüdlü gimnastlardan ibarət qrup hərəkətləri komandaları, o cümlədən 2008-2010, 2006-2007 və 2003-2005 yaş kateqoriyalarına aid fərdi gimnastların ən yaxşı nəticələri nəzərə alınacaq. Yarışlarda Bakı Gimnastika Məktəbi, "Ocaq Sport" Klubu, "AyUlduz" Klubu, Sərhədçi İOM, Respublika Kompleks İdman Məktəbi, "Zirvə" İdman Klubu, o cümlədən Qusar və Gəncə şəhərlərini təmsil edən ümumilikdə 117 gimnast çıxış edəcək.
Üç gün boyunca davam edəcək turnirdə tamaşaçıların əyləncəli vaxt keçirtməsi üçün maraqlı müsabiqələr və fləşmoblar da təşkil olunacaq.

В жаркие летние дни Milli Gimnastika Arenası (Национальная Арена Гимнастики) готовится к очередным национальным соревнованиям, и, на этот раз, распахнет свои двери художественным гимнасткам.
Итак, 10-12 августа представители самого элегантного вида гимнастики испытают свои силы на 25-ом Чемпионате Азербайджана и Первенстве Баку по художественной гимнастике.
В индивидуальной программе выступят гимнастки 2010, 2009, 2008, 2006-2007, 2003-2005, 2002гг. рождения, а команды в групповых упражнениях поведут борьбу в возрастных категориях 2008-2010 и 2006-2007. Победители среди гимнасток, как выступающих в индивидуальной программе, так и по программе групповых упражнений будут определены по сумме многоборья. А в командном зачете, будут учтены лучшие результаты команд в групповых упражнениях, состоящих из гимнасток 2008-2010 и 2006-2007гг. рождения, а также индивидуальных гимнасток, входящих в возрастные категории 2008-2010, 2006-2007 и 2003-2005. В общем 117 гимнаста, представляющие Бакинскую школу гимнастики, клубы “Оджаг Спорт” и “АйУлдуз", Олимпийский спортивный центр “Сярхядчи”, Республиканскую комплексную спортивную школу, спортивный клуб "Зирвя", а также города Гусар и Гянджа выступят на соревнованиях.
На трехдневных соревнованиях будут организованы различные конкурсы и флэш-мобы в рамках развлекательной программы для зрителей.