Akrobatika Gimnastikası üzrə Azərbaycan və Bakı Birinciliyi
İdman gimnastları, batutçular və bədii gimnastlardan sonra milli yarışlara bu dəfə akrobatlar qatılır.
20 və 21 may tarixlərində Heydər Əliyev adına İdman-Konsert Kompleksində Akrobatika Gimnastikası üzrə Azərbaycan və Bakı Birinciliyi keçiriləcək.
67 akrobatın iştirak edəcəyi yarışlarda “Ocaq Sport” Klubu, Bakı Gimnastika Məktəbi, “Neftçi” Idman Klubu və Nizami rayonu 13 nömrəli İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər İdman Məktəbi təmsil olunacaq.
Əlamətdar haldır ki, “Ocaq Sport” Klubunun yetirmələri ilk dəfə akrobatika üzrə yarışlarda öz çıxışlarını nümayiş etdirəcəklər.
İki günlük yarışlarda qadın cütlükləri (uşaqlar - 2000-2007), kişi cütlükləri (böyüklər - 2002-ci il təvəllüdlü və daha böyüklər; yeniyetmələr – 1998-2006), qarışıq cütlüklər (gənclər – 1997-2005; balacalar- 2002-2010), qadın qrupları (yeniyetmələr - 1998-2006; uşaqlar - 2000-2007; balacalar - 2002-2010) və kişi qrupları (balacalar - 2002-2010) medallar uğrunda çoxnövçülükdə mübarizə aparacaqlar.
Turnir zamanı Dünya Yaş Qrupları Yarışlarının gümüş medalçıları Ağasif Rəhimov və Nurcan Cabbarlıdan ibarət qarışıq cütlük və kişi cütlüyü Seymur Cəfərov-Murad Əkpərov heyranedici çıxışları ilə yarışlar ərzində tamaşaçıları həyəcanda saxlayacaqlar.

AZERBAIJAN AND BAKU CHAMPIONSHIP AMONG AGE CATEGORIES IN ACROBATIC GYMNASTICS
Following artistic, trampoline and rhythmic gymnasts, acrobats will join the national competitions this time.
Azerbaijan and Baku Championship among Age Categories in Acrobatic Gymnastics will be held at Sports-Concert Complex named after Heydar Aliyev on May 20 and 21.
Baku Gymnastics School, “Ojag Sport” and “Neftchi” Clubs, Specialized Olympic Reserves’ Children-Youth Sports School No. 13 of Nizami District will be represented in the competitions with a participation of 67 acrobats.
It is remarkable that representatives of “Ojaq Sports” Club will perform at the events in Acrobatic Gymnastics for the first time.
Women's Pairs (children - 2000-2007), Men's Pairs (seniors – born in 2002 and older; pre-juniors - 1998-2006), Mixed Pairs (juniors - 1997-2005; youngsters - 2002-2010), Women's Groups (pre-juniors - 1998-2006; children - 2000-2007; youngsters - 2002-2010) and Men’s Groups (youngsters - 2002-2010) will compete for the medals in the all-around during the two-day tournament.
Silver medalists of the Acrobatic Gymnastics World Age Group Competitions - Mixed Pair consisting of Aghasif Rahimov and Nurjan Jabbarli, and Men's Pair – Seymur Jafarov-Murad Akparov will thrill the spectators with their astonishing routines throughout the events.