Bədii gimnastika üzrə Azərbaycan Birinciliyi və Bölgələrarası Kubok. Batut gimnastikası və tamblinq üzrə Azərbaycan Birinciliyi və Bakı Çempionatı
Dekabr ayının 8-10 tarixlərində Milli Gimnastika Arenası öz qapılarını bədii gimnastlar və batutçulara açacaq.
Belə ki, həmin tarixlərdə Bədii gimnastika üzrə Azərbaycan Birinciliyi və Bölgələrarası Kubok, eyni zamanda Batut gimnastikası üzrə Azərbaycan Birinciliyi və Bakı Çempionatı təşkil olunacaq.
Fərdi bədii gimnastlar balacalar, yeniyetmələr və gənclər, qrup hərəkətləri komandaları isə yalnız yeniyetmələr və balacalar yaş kateqoriyasında medallar uğrunda mübarizə aparacaqlar. İştirakçılarımız Bakı Gimnastika Məktəbi, Respublika Kompleks İdman Məktəbi, Ocaq Sport və Start Klubları, həmçinin Su İdman Sarayını təmsil edəcəklər.
Artıq 4-cü dəfədir təşkil olunacaq Bölgələrarası Kubokda isə İsmayıllı, Göyçay, Gəncə, Qusar, Şirvan, Şağan, Kürdəmir, Naxçıvan, Mingəçevir, Xırdalan və Sumqayıt şəhərinin yetirmələri yer alacaqlar. Kubokda balacalar alətsiz və halqa ilə, yeniyetmələr isə top, gürzlər və lent ilə çıxışlar nümayiş etdirəcəklər.
Turnirin ən maraqlı məqamı isə son günə təsadüf edəcək. Belə ki, dekabrın 10-da  “Qızıl Yaş” adlandırılmış şou xarakterli yarışlarda öz proqramlarını təqdim etmək üçün tamaşaçı qarşısına məhz məşqçilərimiz çıxacaq. Bir neçə il öncə gimnast karyerasına son qoyaraq məşqçi-müəllim kimi çalışmağa başlayan qızlarımız, yarış meydançasında öz məharətlərini göstərərək, yenidən o illərə qayıdacaqlar.
Batutçulara gəldikdə isə onlar balacalar, uşaqlar, yeniyetmələr, gənclər və böyüklər yaş kateqoriyasında yer alaraq fərdi proqramda mübarizə aparacaqlar. Qeyd edək ki, bu yarışlarda yerli batutçularımızla yanaşı, Gürcüstan təmsilçiləri də iştirak edəcəklər.
Turnirə biletləri Arenanın kassasından əldə edə bilərsiniz. Biletlərin qiyməti 10 manat təşkil edir.
Yarışlar haqda daha ətraflı məlumatı federasiyanın saytından əldə edə bilərsiniz. Yarışlarımız canlı olaraq “gymtv.online”da təqdim olunacaq.

Milli Gimnastika Arenası (National Gymnastics Arena) will open its doors to Rhythmic and Trampoline gymnasts on December 8-10.
Thus, there will be held Azerbaijan Championship among Age Categories and Interregional Cup in Rhythmic Gymnastics, as well as Azerbaijan and Baku Championship among Age Categories in Trampoline Gymnastics on these dates.
The Rhythmic gymnasts will compete for the medals in the age categories of “youngsters”, “pre-juniors” and “juniors” while teams in group exercises will perform in the age categories of youngsters and juniors. The participants will represent Baku Gymnastics School, Republican Complex Sports School, "Ojag Sport" and “Start” clubs, as well as Aquatic Palace.
Athletes from Ismayilli, Goychay, Ganja, Gusar, Shirvan, Shaghan, Kurdamir, Nakhchivan, Mingachevir, Khirdalan and Sumgayit will take part in the Interregional Cup, already organized for the 4th time. At the Cup, youngsters will perform without apparatus and with a hoop, while the pre-juniors will demonstrate their performances with a ball, clubs and a ribbon.
The most interesting point of the tournament can be considered its last day. So, the coaches will perform in front of the audience to present their programs at the events of show nature called as “Golden Age”. Our girls, who had stopped their career as a gymnast several years ago and started to work as a teacher-coach, will return to those years by demonstrating their skills on the Field of Play.
As for the trampoline gymnasts, they will perform in the age categories of “youngsters”, “children”, “pre-juniors”, “juniors” and “seniors” in the individual program. It should be noted that along with the national trampoline gymnasts, the representatives of Georgia will take part at the competitions as well.
Tickets for the events can be purchased from the Arena’s ticketing office. The price of the ticket is 10 manat.
The more detailed information about the competitions can be found on the Federation’s website. The competitions will be broadcasted on “gymtv.online”.