Noyabrın 3-də Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının yenidən qurulmasının 20 illiyinə həsr olunmuş tamblinq üzrə 18-ci Bakı birinciliyi keçiriləcək. Yarışda “Ocaq Sport” klubu, İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika Məktəbi, Bakı Gimnastika Məktəbi, “Neftçi” İdman Klubundan kişilər və qadınlar arasında ümumilikdə 26 idmançı öz ustalığını nümayiş etdirəcək. İdmançılar uşaqlar (2012-2014), yeniyetmələr (2010-2011), gənclər (2006-2009) yaş kateqoriyalarında mübarizə aparacaqlar.
Bakı birinciliyində gənclər (2006-2009) və böyüklər (2005 və daha böyüklər) müsabiqədən kənar qüvvələrini sınayacaqlar.

On November 3, there will be held the 18th Baku Championship in Tumbling among Age Categories dedicated to the 20th Anniversary of re-establishment of Azerbaijan Gymnastics Federation (AGF). A total of 26 male & female athletes from the Ojaq Sports Club, Specialized Children-Youth Gymnastics School of Olympic Reserves, Baku Gymnastics School & Neftchi Sports Club Public Association will demonstrate their skills at the competition. Athletes will perform in the age categories of children (2012-2014), pre-juniors (2010-2011), juniors (born in 2006-2009).
At the Baku Championship among Age Categories, juniors (2006-2009) & seniors (born in 2005 and older) will test their strength out of competition.