Noyabrın 3-də Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının yenidən qurulmasının 20 illiyinə həsr olunmuş tamblinq üzrə 18-ci Bakı birinciliyi keçirilib. Milli Gimnastika Arenasının yardımçı zalında baş tutan yarışda “Ocaq Sport” klubu, İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika Məktəbi, “Neftçi” İdman Klubundan kişilər və qadınlar arasında ümumilikdə 26 idmançı qüvvəsini sınayıb. İdmançılar uşaqlar (2012-2014), yeniyetmələr (2010-2011), gənclər (2006-2009) yaş kateqoriyalarında mübarizə aparıblar.
Bakı birinciliyində gənclər (2006-2009) və böyüklər (2005 və daha böyüklər) müsabiqədən kənar qüvvələrini sınayıblar.
Maraqlı və gərgin mübarizənin yekununda qeyd olunan yaş kateqoriyalarında qalib və mükafatçılar müəyyənləşib.

On November 3, there was held the 18th Baku Championship in Tumbling among Age Categories dedicated to the 20th Anniversary of re-establishment of Azerbaijan Gymnastics Federation (AGF). A total of 26 male & female athletes from the Ojaq Sports Club, Specialized Children-Youth Gymnastics School of Olympic Reserves & Neftchi Sports Club demonstrated their skills at the competition. Athletes performed in the age categories of children (2012-2014), pre-juniors (2010-2011), juniors (born in 2006-2009).
At the Baku Championship among Age Categories, juniors (2006-2009) & seniors (born in 2005 and older) tested their strength out of competition.
At the end of the interesting and intense competition, the winners & prize-winners were determined in the mentioned age categories.