Azərbaycan Gimnastika Federasiyası yerli yarışlar mövsümünə start verir. Ənənəvi yarış məkanı olan Milli Gimnastika Arenasında keçiriləcək ilk yarış “Batut gimnastikası üzrə 9-cu, Tamblinq üzrə 21-ci ölkə çempionatı və Bakı birinciliyi” olacaq.
14 və 15 fevral tarixlərində keçiriləcək yarışlarda idmançılar müxtəlif yaş kateqoriyaları üzrə birincilik uğrunda mübarizə aparacaqlar.
Batut üzrə yarışda idmançılar fərdi və sinxron proqramda kiçiklər (2016-2018), uşaqlar (2013-2015), yeniyetmələr (2011-2012), gənclər (2009-2010) və böyüklər (2008 və daha böyük) yaş kateqoriyaları üzrə çıxış edəcəklər.
Tamblinq üzrə yarışda idmançılar fərdi və sinxron proqramda kiçiklər (2016-2018), uşaqlar (2013-2015), yeniyetmələr (2011-2012), gənclər (2009-2010) və böyüklər (2008 və daha böyük) yaş kateqoriyaları üzrə mübarizə aparacaqlar. Yarışda qaliblər təsnifat mərhələsində 2 çıxışın cəminə əsasən müəyyənləşəcək.

Федерация гимнастики Азербайджана начинает сезон национальных соревнований. Первыми состязаниями, которые пройдут на Национальной арене гимнастики, являющейся традиционным местом проведения соревнований, станут «9-й чемпионат страны по прыжкам на батуте, 21-й чемпионат страны и первенство Баку по тамблингу».
Спортсмены будут бороться за призовые места в разных возрастных категориях на соревнованиях, которые пройдут 14 и 15 февраля.
В соревнованиях по прыжкам на батуте спортсмены выступят в индивидуальной и синхронной программах в следующих возрастных категориях: малыши (2016-2018 гг.), дети (2013-2015 гг.), пре-юниоры (2011-2012 гг.), юниоры (2009-2010 гг.), взрослые (2008 г. и старше).
В соревнованиях по тамблингу спортсмены выступят в индивидуальной программе среди детей (2016-2018 гг.), малышей (2013-2015 гг.), пре-юниоров (2011-2012 гг.), юниоров (2009-2010 гг.) и взрослых (2008 и старше). Победители будут определены по сумме 2-х выступлений на квалификационном этапе.