Bədii gimnastika üzrə milli yarışların yeni mövsümünə start vermək üçün Tərtərə gəlirik! Tərtər sakinləri, sizi, əzm və zəriflik mübarizəsində ən güclülərin müəyyən olunması anlarına yerində şahidlik etməyə, bu vizual şounu izləməyə dəvət edirik!
Belə ki, 28 və 29 iyun tarixlərində Tərtər Olimpiya İdman Kompleksində bədii gimnastika üzrə 29-cu ölkə birinciliyi keçiriləcək. Qeyd edək ki, Gəncə Olimpiya İdman Klubu, İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika Məktəbi (BGM), Respublika Kompleks İdman Məktəbi (RKİM), “Ocaq Sport” Klubu, “Ocaq Sport” Klubunun Hövsan və Zaqatala bölmələri, “Kür” Olimpiya Tədris-İdman Mərkəzi, Şağan Olimpiya İdman Kompleksi, Zirə Mədəniyyət Mərkəzi, Şəmkir Gənclər Evi, Şirvan Olimpiya İdman Kompleksi, Su İdmanı Sarayı, Abşeron Olimpiya İdman Kompleksi, “Grasiya” İdman Klubundan ümumilikdə 130 idmançı öz istedad və hazırlığını nümayiş etdirəcək.
Birincilikdə gimnastlar fərdi hərəkətlərdə balacalar (2016-cı il, 2015-ci il, 2014-cü il təvəllüdlülər), yeniyetmələr (2012-2013-cü il, 2011 təvəllüdlülər), gənclər (2009-2010-cu il təvəllüdlülər) yaş kateqoriyaları üzrə çıxış edəcək. Qrup hərəkətləri üzrə isə balacalar (2014-2016-cı il təvəllüdlülər) və yeniyetmələr (2012-2013-cü il təvəllüdlülər) yaş kateqoriyalarında mübarizə gedəcək.
Vaxtilə milli yarışlarda əzmkarlıq nümayiş etdirmiş gimnastlarımız hazırda dünyanın dörd bir tərəfində bayrağımızı qürurla dalğalandırır. İstisna deyil ki, bu və bundan sonrakı milli yarışlarda da bir çox idmançı öz məharətini və qələbə şövqünü göstərməyə çalışacaq və gələcəyin çempionları elə həmin gündən məlum olacaq. Odur ki, gimnastlarımız üçün əlamətdar olan bu mübarizədə siz də öz yerinizi alaraq onlara öz dəstəyinizi nümayiş etdirin.

29-е Первенство страны по художественной гимнастике
Мы держим путь в Тертер, чтобы начать новый сезон национальных соревнований по художественной гимнастике. Уважаемые жители Тертерского района, мы приглашаем вас посетить это красивое шоу, а также стать свидетелями состязаний сильнейших в мастерстве и элегантности!
Итак, с 28-го по 29-е июня в Олимпийском спортивном комплексе Тертер пройдет 29-е национальное первенство по художественной гимнастике. Cвои навыки продемонстрируют 130 спортсменок из Олимпийского спортивного клуба Гянджи, Специализированной детско-юношеской школы олимпийского резерва по гимнастике (БШГ), Республиканской комплексной спортивной школы (РКСШ), клуба «Оджаг спорт» (секции Говсан и Загаталы), Олимпийского спортивного комплекса Кюр, Олимпийского спортивного комплекса Шаган, Культурного центра Зиря, Олимпийский спортивный комплекс «Абшерон», Водный Дворец, Шамкирского молодежного центра, Олимпийского спортивного комплекса Ширван, а также из спортивного клуба “Grasiya”.
Представительницы индивидуальной программы поведут борьбу в возрастных категориях малышей (2016г., 2015г., 2014г. рождения), пре-юниоров (2012-2013гг., а также 2011г. рождения), а также юниоров (2009-2010гг. рождения). Команды же в групповых упражнениях выступят в возрастных категориях среди малышей (2014-2016гг. рождения) и пре-юниорок (2012-2013гг. рождения).
Наши гимнастки, добившиеся выдающихся результатов на предыдущих национальных соревнованиях, сегодня с гордостью поднимают флаг страны во всех уголках мира. Неудивительно, что в подобных национальных соревнованиях многие спортсменки будут стремиться продемонстрировать все свои навыки и проявить волю к победе. Давайте поддержим их на этом значимом турнире.
Для более подробной информации о расписании соревнований, вы можете посетить соответствующий раздел на нашем сайте.