Bədii gimnastika üzrə milli yarışların yeni mövsümünə start vermək üçün Tərtərə gəlirik! Tərtər sakinləri, sizi, əzm və zəriflik mübarizəsində ən güclülərin müəyyən olunması anlarına yerində şahidlik etməyə, bu vizual şounu izləməyə dəvət edirik!
Belə ki, 28 və 29 iyun tarixlərində Tərtər Olimpiya İdman Kompleksində bədii gimnastika üzrə 29-cu ölkə birinciliyi keçiriləcək. Qeyd edək ki, Gəncə Olimpiya İdman Klubu, İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika Məktəbi (BGM), Respublika Kompleks İdman Məktəbi (RKİM), “Ocaq Sport” Klubu, “Ocaq Sport” Klubunun Hövsan və Zaqatala bölmələri, “Kür” Olimpiya Tədris-İdman Mərkəzi, Şağan Olimpiya İdman Kompleksi, Zirə Mədəniyyət Mərkəzi, Şəmkir Gənclər Evi, Şirvan Olimpiya İdman Kompleksi, Su İdmanı Sarayı, Abşeron Olimpiya İdman Kompleksi, “Grasiya” İdman Klubundan ümumilikdə 130 idmançı öz istedad və hazırlığını nümayiş etdirəcək.
Birincilikdə gimnastlar fərdi hərəkətlərdə balacalar (2016-cı il, 2015-ci il, 2014-cü il təvəllüdlülər), yeniyetmələr (2012-2013-cü il, 2011 təvəllüdlülər), gənclər (2009-2010-cu il təvəllüdlülər) yaş kateqoriyaları üzrə çıxış edəcək. Qrup hərəkətləri üzrə isə balacalar (2014-2016-cı il təvəllüdlülər) və yeniyetmələr (2012-2013-cü il təvəllüdlülər) yaş kateqoriyalarında mübarizə gedəcək.
Vaxtilə milli yarışlarda əzmkarlıq nümayiş etdirmiş gimnastlarımız hazırda dünyanın dörd bir tərəfində bayrağımızı qürurla dalğalandırır. İstisna deyil ki, bu və bundan sonrakı milli yarışlarda da bir çox idmançı öz məharətini və qələbə şövqünü göstərməyə çalışacaq və gələcəyin çempionları elə həmin gündən məlum olacaq. Odur ki, gimnastlarımız üçün əlamətdar olan bu mübarizədə siz də öz yerinizi alaraq onlara öz dəstəyinizi nümayiş etdirin.

We are coming to Tartar to start the new season of national competitions in Rhythmic Gymnastics. The residents of Tartar, are invited to watch this Gymnastics show and witness the moments of determining the strongest in perseverance and grace.
On June 28 & 29, the 29th National Championship among Age Categories in Rhythmic Gymnastics will be held at Tartar Olympic Sports Complex. It should be mentioned that a total of 130 athletes from Ganja Olympic Sports Club, Specialized Children-Youth Gymnastics School of Olympic Reserves (BGS), Republican Complex Sports School (RCSS), “Ojaq” Sports Club, “Ojaq” Sports Club (Hovsan & Zagatala sections), “Kur” Olympic Sports Center, Shaghan Olympic Sports Complex, Zira Cultural Center, Shamkir Youth Centre, Shirvan Olympic Sports Complex, Absheron Olympic Sports Complex, Aquatic Palace and “Grasia” Sports Club will demonstrate their skills.
In the tournament, gymnasts will compete in the Age Categories of Youngsters (born in 2016, 2015 & 2014), Pre-juniors (born in 2012-2013 & 2011) and Juniors (born in 2009-2010) in the Individual program. Athletes within Group exercises will compete in the Age Categories of Youngsters (born in 2014-2016) & Pre-juniors (born in 2012-2013).
Our gymnasts, who distinguished themselves with excellence at the previous national competitions, currently proudly raise our flag all over the world. It is no exception that many athletes will strive to demonstrate their skills and victory spirit in these and future national competitions. The future Champions will be known from that day on. Therefore, take your place & show your support to the gymnasts in this significant competition.