İyunun 4-ü və 5-də ilk dəfə olaraq Tərtər Olimpiya İdman Kompleksi öz qapılarını bədii gimnastların üzünə açacaq.
Bu növ üzrə keçiriləcək 6-cı Bölgələrarası Kubokda “Zirvə” İK, Sumqayıt OİK, Kürdəmir, Gəncə, Kür, Şirvan, Masallı, Zaqatala, İsmayıllı, Ağdaş, Göyçaydan 31-i fərdi, 4-ü isə qrup komandası olmaqla, ümumilikdə 44 gimnast qüvvəsini sınayacaq.
İdmançılar fərdi (balacalar – 2012-2014-cü il, yeniyetmələr - 2010-2011-ci il, gənclər - 2007-2009-cu il) və qrup hərəkətləri proqramında (balacalar – 2012-2014-cü il) çıxış edəcəklər.
Fərdi gimnastlar çoxnövçülükdə, qrup hərəkətləri proqramında mübarizə aparacaq idmançılar isə həm çoxnövçülük, həm də ayrı-ayrı alətlər üzrə öz aralarında qalibləri müəyyənləşdirəcəklər.
Qeyd edək ki, bu, 2022-ci ildə Azərbaycan Gimnastika Federasiyası tərəfindən bölgələrdə keçirilən ikinci yarışdır. Xatırladaq ki, mayın 27-dən 29-dək Şəki Olimpiya İdman Kompleksində ilk dəfə bədii gimnastika üzrə 28 May Müstəqillik Gününə həsr edilmiş Dostluq yarışı keçirilmişdi.

С 4-го по 5-ое июня, Олимпийский спортивный комплекс Тартар впервые распахнет свои двери для художественных гимнасток.
На 6-м Кубке Регионов примут участие всего 44 спортсменок, включая 31 гимнасток, выступающих в индивидуальной программе, и 4 команд в групповых упраженениях из Клуба “Зирве”, Олимпийского спортивного комплекса Сумгаит, Кюрдамира, Гянджи, Кур, Ширван, Масаллы, Загаталы, Исмаиллы, Агдаш, Гейчая.
На Кубке в индивидуальной программе выступят гимнастки в возрастных категориях – малышей (2012-2014 г. рождения), пре-юниорок (2010-2011 г. рождения), юниорок (2007-2009 гг.). Малыши (2012-2014 гг.) будут соревноваться в программе групповых упражнений.
Индивидуальные гимнастки будут выступать в многоборье. А команды в групповых упражнениях, будут награждаться как в многоборье, так и по отдельным предметам.
Следует отметить, что это уже второе соревнование, проводимое Федерацией гимнастики Азербайджана (AGF) в регионах в 2022-м году. 27-го и 28-го мая в Олимпийском спортивном комплексе Шеки впервые прошла дружеская встреча по художественной гимнастике, посвященная Дню независимости.