Milli yarışlar mövsümünə Aerobika Gimnastikası üzrə yarışlarla start verilir
Payız fəslində gimnastika növləri üzrə milli yarışlar mövsümü aerobika gimnastikası üzrə 2-ci Azərbaycan Birinciliyi və Bakı Çempionatı ilə açıq elan olunur.
35 gimnastın iştirakı ilə keçiriləcək yarışlar 1 oktyabr tarixində Heydər Əliyev adına İdman-Konsert Kompleksində baş tutacaqdır.
Ölkəmizdə 2013-cü ilin sonlarından inkişaf edən aerobika gimnastikası üzrə çempionatda “Ocaq Sport” Klubunun nümayəndələri medallar uğrunda mübarizə aparacaqlar.
İdmançılar fərdi kişi (gənclər - 15-17 yaş, böyüklər 18 yaş və daha böyük), fərdi qadın (uşaqlar - 7-8 yaş, balacalar - 9-11 yaş, yeniyetmələr - 12-14 yaş, gənclər - 15-17 yaş) və qadın üçlüyü (uşaqlar - 7-8 yaş, balacalar - 9-11 yaş, yeniyetmələr - 12-14 yaş) proqramları üzrə öz çıxışlarını nümayiş etdirəcəklər.
Yarışları Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının rəsmi saytında (www.agf.az) canlı yayım vasitəsilə izləmək mümkün olacaqdır.
Yarışlar haqqında ətraflı məlumatı http://www.agf.az/competitions/ internet səhifəsindən əldə edə bilərsiniz.

Сезон Национальных Соревнований Стартует с Аэробной Гимнастики
Сезон национальных соревнований по видам гимнастики начинается осенью с проведением 2-го Первенства Азербайджана и Чемпионата Баку по аэробной гимнастике.
Турнир с участием 35 гимнастов пройдет 1 октября в Спортивно-концертном Комплексе имени Гейдара Алиева.
Представители Спортивного Клуба “Оджаг” будут бороться за медали на соревнованиях по аэробной гимнастике, начавшей свое развитие в нашей стране с конца 2013г.
Спортсмены будут выступать по индивидуальной программе среди мужчин (юниоры - 15-17 лет, взрослые – 18 лет и старше), среди женщин (дети - 7-8 лет, малыши - 9-11 лет, пре-юниоры – 12-14 лет, юниоры - 15-17 лет) и по программе женских трио (дети - 7-8 лет, малыши - 9-11 лет, пре-юниоры – 12-14 лет).
Соревнования будут транслироваться на официальном сайте Федерации Гимнастики Азербайджана (www.agf.az).
Более подробную информацию о турнире можно найти на интернет странице http://www.agf.az/ru/competitions/.