İsti yay günlərinin son yerli yarışı məhz bədii gimnastlar arasında olacaq. Belə ki, ən zərif gimnastika növünün nümayəndələri avqust ayının 18-də baş tutacaq bədii gimnastika üzrə 24-cü Azərbaycan Çempionatında qaliblər sırasında olmaq üçün böyük həyəcanla yarış gününü gözləyirlər.
Gənclər və böyüklər yaş kateqoriyasında yer alan 25 gimnast halqa, top, gürzlər və lentlə zövqlü musiqi və çətin elementlərin ahəngindən yaranan kompozisiyaları icra edərək, medallar uğrunda mübarizə aparacaqlar.
Yarışlarda “Ocaq Sport” Klubu, Bakı Gimnastika Məktəbi, “Start” İdman Klubu, “Zirvə İnternational” İdman Klubu, eyni zamanda Gəncə, Qusar və Kürdəmir təmsilçiləri ilə yanaşı, ölkəmizdə təlim-məşq toplanışında olan xarici idmançılar da öz maraqlı çıxışları ilə izləyicilər qarşısına çıxacaqlar.
İştirakçıların yarış həyəcanını azaltmaq, eyni zamanda onlara dəstək olmaq üçün gələn tamaşaçılara maraqlı və xoş anlar yaşatmaq üçün hər zaman fərqli abu-havada təşkil olunan gimnastika yarışlarında bu dəfə də hədiyyəli müsabiqələr, əyləncəli fləşmoblar və nümunəvi çıxışlar baş tutacaq.

Последние национальные соревнования жарких летних дней состоятся именно среди “художниц”. Итак, представительницы самого грациозного вида спорта, с большим волнением ждут день соревнований для того, чтобы быть среди победителей 24-го Чемпионата Азербайджана по художественной гимнастике, который пройдет 18-го августа.
25 гимнасток, входящих в возрастные категории юниоров и взрослых, поборются за медали, исполняя композиции, созданных из гармонии со вкусом избранной музыки и сложных элементов с обручем, мячом, булавами и лентой.
На соревнованиях, помимо представительниц клуба “Оджаг Спорт”, Бакинской Школы Гимнастики, клубов “Start” и “Zirvə”, Гянджи, Гусара и Кюрдамира, гимнастки зарубежных стран, находящиеся на сборах в нашей стране, также предстанут перед зрителями своими интересными выступлениями.
На соревнованиях по гимнастике, всегда организованных в особой атмосфере для того, чтобы уменьшить волнение спортсменов, а также подарить зрителям интересные и приятные моменты, и, на этот раз, будут организованы флэш-моб, конкурсы с многочисленными призами и показательные выступления.