8-9 iyun tarixlərində Milli Gimnastika Arenasının köməkçi zalında Akrobatika Gimnastikası üzrə 26-cı Azərbaycan və Bakı Birinciliyi, həmçinin İdman Gimnastikası üzrə 26-cı Azərbaycan Birinciliyi və Bakı Çempionatı təşkil olunacaq.
2 gün keçiriləcək yerli turnirə ilk olaraq idman gimnastları start verəcək. İştirakçılar yarışlar ərzində “böyüklər”, “gənclər”, “yeniyetmələr”, “uşaqlar”, “balacalar” və “kiçiklər” yaş kateqoriyasında medallar uğrunda mübarizə aparacaqlar.
Akrobatlar isə “yeniyetmələr”, “uşaqlar” və “balacalar” yaş kateqoriyasında yer alaraq, qadın və kişi cütlükləri, qarışıq cütlüklər, qadın və kişi qrupları proqramında çıxış edəcəklər.
Gimnastikanın hər iki növü üzrə yarışlarda ümumilikdə 100-ə yaxın idmançı Bakı Gimnastika Məktəbi, Ocaq Sport Klubu, Neftçi İdman klubu, Nizami rayonu idman məktəbi, Sumqayıt və Balakəni təmsil edəcək.
Turnirə biletləri Arenanın kassasından, Gənclik Mall alış-veriş mərkəzindən, həmçinin onlayn (https://ticketing.mga.az/az/) əldə edə bilərsiniz. Biletlərin qiyməti 5 manat təşkil edir. Hər iki günə bilet alan tamaşaçıları isə xüsusi endirimlər gözləyir.

26-ое Первенство Азербайджана и Баку по акробатической гимнастике / 26-ое Первенство Азербайджана и Чемпионат Баку по спортивной гимнастике
8-9 июня во вспомогательном зале Национальной Арены Гимнастики пройдёт 26-ое Первенство Азербайджана и Баку по акробатической гимнастике, также 26-ое Первенство Азербайджана и Чемпионат Баку по спортивной гимнастике.
В течение двухдневных соревнований, первыми выступят спортивные гимнасты. Участники проведут борьбу в возрастных категориях «взрослых», «юниоров», «пре-юниоров», «детей», «малышей» и «детишек».
А акробаты продемонстрируют свои упражнения в возрастных категориях “пре-юниоров” , “детей” и “малышей”, в составе мужских и женских групп, cмешанных пар,  женских и мужских пар.
В течение двухдневных соревнований, в целом, около 100 спортсменов, представят  Бакинскую Школу Гимнастики, Клубы “Оджаг” Спорт и “Нефтчи”, Спортивную Школу Низаминского района, а также Сумгаит и Балакян.
Билеты на соревнования можно приобрести в кассе арены, в торговом центре «Ganjlik Mall», а также онлайн (https://ticketing.mga.az/az/). Стоимость билета составляет 5 манат. Зрителей, покупающих билеты на оба дня, ждут специальные скидки.