Baharın yurdumuza qədəm qoyduğu mart ayında Milli Gimnastika Arenası növbəti milli yarışına hazırlaşaraq, öz qapılarını bədii gimnastların üzünə açacaq.
Belə ki, ən zərif gimnastika növünün nümayəndələri 24 və 25 mart tarixlərində bədii gimnastika üzrə 28-ci Azərbaycan çempionatında qüvvələrini sınayacaqlar.
Yarışda "Ocaq Sport" Klubu, Bakı Gimnastika Məktəbi, Respublika Kompleks İdman Məktəbi, Gəncə-Naftalan, “Grasiya” İdman Klubu, “Zirə”, Sumqayıtdan ümumilikdə 53 gimnast qüvvəsini sınayacaq.
Çempionatda 2008-2010-cu il təvəllüdlü gənclər və 2007-ci il təvəllüdlü böyükyaşlı idmançılar fərdi və qrup hərəkətləri proqramında qüvvələrini sınayacaqlar.
Fərdi gimnastlar arasında qaliblər çoxnövçülük və ayrı-ayrı alətlər üzrə (halqa, top, gürzlər, lent) müəyyənləşəcək. Qrup hərəkətləri komandaları 5 ip və 5 top (gənclər) və 5 halqa və 3 lent və 2 top (böyüklər) proqramında müsabiqədən kənar proqramlarını nümayiş etdirəcəklər.

28-й Чемпионат Азербайджана по художественной гимнастике
“Milli Gimnastika Arenasi” (Национальная арена гимнастики), в марте, в первый месяц весны, готовящаяся к очередным национальным соревнованиям, вновь распахнет свои двери для “художниц”.
На 28-м Чемпионате Азербайджана по художественной гимнастике, который пройдет с 24-го по 25-е марта, будут соревноваться самые элегантные представительницы гимнастики.
Всего на Чемпионате поведут борьбу 38 гимнасток из спортивного клуба “Ojaq”, Бакинской школы гимнастики, Республиканской комплексной спортивной школы, Оздоровительного центра Гянджы-Нафталана, спортивного клуба “Grasiya”, культурного центра Зиря и Сумгайыт.
На турнире в индивидуальной и в групповых упражнениях выступят гимнастки в возрастных категориях - юниорок (2008-2010 гг.) и взрослых (2007 г. рождения и старше).
Победителей в индивидуальной программе определят в многоборье, а также по отдельным предметам (мяч, обруч, булавы, лента). Гимнастки в групповых упражнениях выступят с 5-ю скакалками (юниорки) и 3-мя лентами и 2-мя мячами (взрослые) вне конкурса.