Tamblinq üzrə paytaxt birinciliyinin ardınca noyabrın 6-da Bakı Olimpiya İdman Kompleksində Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının yenidən qurulmasının 20 illiyinə həsr olunmuş batut gimnastikası üzrə 6-cı Bakı birinciliyi keçiriləcək.
İdmançılar balacalar (2015-ci il), uşaqlar (2012-2014-cü illər), yeniyetmələr (2010-2011-ci illər), gənclər (2006-2009-cu illər) yaş kateqoriyasında qüvvələrini sınayacaqlar. Yarışda “Ocaq Sport” klubu və Bakı Gimnastika Məktəbinin kişilər arasında 55, qadınlar arasında 46 idmançısı fərdi proqramda öz aralarında paytaxtın ən güclüsünü müəyyənləşdirəcək.
Bakı birinciliyində gimnastikasevərlər batutçuların maraqlı çıxışlarına şahidlik etmək imkanı qazanacaqlar.
Yarışda iştirak etmək arzusunda olan tamaşaçılar biletləri onlayn qaydada https://iticket.az/ saytından və şəhərin kassalarından əldə edə bilərlər. Biletlərin qiyməti 3 manat təşkil edir.

6-е Первенство Баку по прыжкам на батуте, посвященное 20-летию реструктуризации Федерации гимнастики Азербайджана
Вслед за Первенством столицы по прыжкам на акробатической дорожке (тамблинг), 6-го ноября в Бакинском олимпийском спортивном комплексе состоится 6-е Первенство Баку по прыжкам на батуте, посвященное 20-летию реструктуризации Федерации гимнастики Азербайджана (AGF).
Спортсмены продемонстрируют свои силы в возрастных категориях – малышей (2015г. рождения), детей (2012-2014гг. рождения), пре-юниоров (2010-2011гг.), юниоров (2006-2009гг.). В соревновании, 55 мужчин и 46 женщин из Спортивного клуба “Оджаг” и Бакинской школы гимнастики поведут борьбу за титул сильнейшего столицы в индивидуальной программе.
На Первенстве Баку, любителям гимнастики представится возможность стать свидетелями захватывающих выступлений гимнастов по прыжкам на батуте.
Зрители, желающие наблюдать за соревнованиями, могут приобрести билеты онлайн на сайте https://iticket.az/ и в кассах города. Стоимость билета составляет 3 манат.