Tamblinq üzrə paytaxt birinciliyinin ardınca noyabrın 6-da Bakı Olimpiya İdman Kompleksində Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının yenidən qurulmasının 20 illiyinə həsr olunmuş batut gimnastikası üzrə 6-cı Bakı birinciliyi keçiriləcək.
İdmançılar balacalar (2015-ci il), uşaqlar (2012-2014-cü illər), yeniyetmələr (2010-2011-ci illər), gənclər (2006-2009-cu illər) yaş kateqoriyasında qüvvələrini sınayacaqlar. Yarışda “Ocaq Sport” klubu və Bakı Gimnastika Məktəbinin kişilər arasında 55, qadınlar arasında 46 idmançısı fərdi proqramda öz aralarında paytaxtın ən güclüsünü müəyyənləşdirəcək.
Bakı birinciliyində gimnastikasevərlər batutçuların maraqlı çıxışlarına şahidlik etmək imkanı qazanacaqlar.
Yarışda iştirak etmək arzusunda olan tamaşaçılar biletləri onlayn qaydada https://iticket.az/ saytından və şəhərin kassalarından əldə edə bilərlər. Biletlərin qiyməti 3 manat təşkil edir.

Following the Capital Championship in Tumbling among Age Categories, there will be held the 6th Baku Championship in Trampoline Gymnastics among Age Categories dedicated to the 20th Anniversary of re-establishment of Azerbaijan Gymnastics Federation (AGF) at Baku Olympic Sports Complex on November 6.
Athletes will test their strength in the age categories of youngsters (2015), children (2012-2014), pre-juniors (2010-2011) & juniors (2006-2009). At the competition, 55 male & 46 female athletes from the Ojaq Sports Club and Baku Gymnastics School will determine the strongest of the capital in the Individual program.
Gymnastics fans will have the opportunity to witness the interesting performances of Trampoline gymnasts at the Baku Championship among Age Categories.
Spectators, wishing to watch the competitions can obtain tickets online at https://iticket.az/ and from the city ticket offices. The cost of tickets constitutes 3 manat.