Bakı Olimpiya İdman Kompleksində Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının yenidən qurulmasının 20 illiyinə həsr olunmuş batut gimnastikası üzrə 6-cı Bakı birinciliyi keçirilib.
Yarışda “Ocaq Sport” Klubunun və Bakı Gimnastika Məktəbinin  idmançıları balacalar, uşaqlar, yeniyetmələr və gənclər yaş kateqoriyalarında qüvvələrini sınayıblar. Zal gənc gimnastları həvəslə dəstəkləyən tamaşaçılarla dolu idi.
Bu yarış bir çox “balacalar” yaş kateqoriyasına aid gimnastlar üçün bu ilk yarış idi.  Böyük əzmlə məharətlərini nümayiş etdirən gimnastlar verdikləri müsahibələrdə də bu barədə öz təəssüratlarnı bölüşüblər.

At Baku Olympic Sport Complex, there was held the 6th Baku Championship in Trampoline Gymnastics among Age Categories dedicated to the 20th Anniversary of re-establishment of Azerbaijan Gymnastics Federation.
Athletes from Ojaq Sports Club & Baku Gymnastics School tested their strength in the different age categories of “youngsters”, “children”, “pre-juniors” & “juniors”.
The Complex was full of spectators enthusiastically supporting the young gymnasts.
For many children, this was the first competition in their sports career. Gymnasts, showing their skills with great enthusiasm, shared their impressions in their interviews.