Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının mətbuat xidməti Latviyanın batut gimnastikası üzrə yığma komandasının üzvü, “Elite” Gimnastika Məktəbinin təmsilçisi Darya Ovçaruk ilə müsahibəni təqdim edir.
- Azərbaycana xoş gəlmisiniz. Özünüzü təqdim edin.
- Hər kəsi salamlayıram. Mənim adım Darya Ovçarukadır. Mən “Elite” Gimnastika Məktəbini və həmçinin Latviya Federasiyasını təmsil edirəm.
- Bakıda hansı məşqləri edirsiniz?
- Məşq prosesinə isinmə, tullanma və batut hərəkətləri daxildir.
- Paytaxtımızla bağlı təəssüratlarınızı bilmək istərdik.
- Deyə bilərəm ki, Bakı həqiqətən çox gözəl şəhərdir. Burada sizə hər zaman kömək edə biləcək xeyirxah insanlar çoxdur. Onu da deyə bilərəm ki, sizin həqiqətən güclü idmançılarınız var. Məsələn, Selcan Mahsudova və Maqsud Mahsudov. Mən onları çox bəyənirəm və onlar kimi tullanmaq istəyirəm.
- Mötəbər yarışlar öncəsi hansı məşqlərə üstünlük verirsiniz?
- Adətən, mən özümə inamlı olmaq üçün proqramımı dəfələrlə icra etməyə üstünlük verirəm. Dünya Kubokunda uğurla çıxış etmək üçün mən burada məşqlər edirəm.

“Я предпочитаю выполнять свою программу много раз, чтобы обрести уверенность в себе”
Пресс-служба Федерации гимнастики Азербайджана (AGF) представляет интервью с членом Национальной сборной команды Латвии по прыжкам на батуте, представительницей гимнастической школы “Elite” - Дарьей Овчарукa.
- Добро пожаловать в Азербайджан. Пожалуйста, представьтесь.
- Я всех приветствую. Меня зовут Дарья Овчарука. Я представляю Национальную сборную команду Латвии, а также гимнастическую школу “Elite”.
- Как проходит ваш тренировочный процесс?
- Тренировочный процесс включает в себя разминку, прыжки, а также упражнения на батуте.
- Нам бы хотелось узнать ваши впечатления о нашей столице.
- Я могу сказать, что Баку действительно очень красивый город. Здесь много добрых людей, которые всегда помогут. Также могу сказать, что у вас действительно есть сильные спортсмены. - Например, Сельджан Магсудова и Магсуд Магсудов. Они мне очень нравятся и я хочу прыгать, как они.
- Какие тренировки вы предпочитаете перед крупными соревнованиями?
- Обычно я предпочитаю выполнять свою программу много раз, чтобы обрести уверенность в себе. Здесь я тренируюсь, чтобы успешно выступить на Кубке мира.