Bakıda keçirilən akrobatika gimnastikası üzrə 28-ci dünya çempionatında bürünc mükafatçıları Daniel Abbasov və Murad Rəfiyevdən ibarət kişi cütlüyümüz Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının mətbuat xidməti ilə medal sevinclərini bölüşüblər.
Murad Rəfiyev yarışlara yüksək səviyyədə hazırlaşdıqlarını və çıxışlarının uğurlu olduğunu bildirib: “Yarışa çox hazırlaşmışdıq. Üzərimizdə böyük məsuliyyət var idi. Dünya çempionatının doğma divarlar arasında keçirilməsi məsuliyyətimizi ikiqat artırır. Qarşımızda dayanan əsas məqsəd finala vəsiqə əldə etmək idi. Biz bunu bacardıq. Qarışıq hərəkətlər proqramında bürünc medala layiq görüldük. Rəqiblərimizdən çox az xalla fərqləndik. Artistizm və texniki hərəkətlərin icrasına görə demək olar ki, ABŞ komandası ilə eyni xalı aldıq. Çətinlik xalımızda kiçik fərq oldu”.
“Nəticəmiz daha da yaxşı ola bilərdi. Çox cüzi fərqlə rəqiblərimizdən geri qaldıq. Qarşıda bizi daha iki proqramda final çıxışları gözləyir. Çox istəyirik ki, qızıl və ya gümüş medal əldə edək. Ümid edirik ki, sabahkı çıxışlarımız da uğurlu olacaq”, - deyə Danil Abbasov qeyd edib.

Bronze medalists of the 28th FIG Acrobatic Gymnastics World Championships in Baku within Men's Pair - Daniel Abbasov and Murad Rafiyev, shared their joy with the Press Service of Azerbaijan Gymnastics Federation (AGF).
Murad Rafiyev said they prepared for the competitions at high level and their performance was successful: “We prepared a lot for the competition. We had a great responsibility. Organization of the World Championships within the native walls doubles our responsibility. Our main goal was to qualify for the final. We did it. We won the Bronze medal in Combined exercises. There was a minimal difference between our points and those of our rivals. We received the same points for artistry and execution as the US Team. There was a small difference in difficulty.”
“Our results could have been even better”. We lost to our rivals with a very small difference. We have two more final performances ahead of us. We really wish to win the “Gold” or “Silver” medal. We hope that our performances tomorrow will be successful”, Daniel Abbasov said.