Milli Gimnastika Arenasında qonaq olan Qambiyanın gənclər və idman naziri Bakari Badci ilə müsahibəni diqqətinizə çatdırırıq.
Milli Gimnastika Arenasına olan səfərinizdən sonra yaranan təəssüratlarınızı öyrənmək istəyərdik.
- Bu, indiyə qədər gördüyüm ən gözəl yerdir. Burada olmaqdan çox şadam. İnfrastrukturun mükəmməl olduğunu qeyd etmək istəyirəm. Burada hər şey mükəmməldir. Gimnastikanın inkişafı və məşqlərin ən yüksək səviyyədə aparılması üçün yaxşı imkanlar yaradılıb. Həm milli, həm də beynəlxalq yarışların keçirilməsi üçün bütün imkanlar var.
Azərbaycana ilk səfərinizdir?
- Xeyr, ikincidir. Mən buraya ilk dəfə 2022-ci ildə gəlmişəm.
Ən çox yadınızda qalan məqamı qeyd edə bilərsinizmi?
- Çox gözəl və yaxşı insanlarınız var. Onlar çox mehribandırlar.
Gənc idmançılarımız haqqında nə düşünürsünüz?
- Qeyd etmək lazımdır ki, sizin güclü gənc idmançılarınız var. Bu gün burada olarkən 2022-ci ildə gördüklərimdən daha çox şey gördüm. İdmançılar dövlətin onlara necə qayğı göstərdiyini dilə gətirirlər. Beynəlxalq arenalarda keçirilən yarışlardan qələbə ilə qayıdırsınız. Bu, ölkənin öz idmançılarına olan qayğısının göstəricisidir.

We present to you our interview with Bakary Badjie, Minister of Youth and Sports of The Gambia, who visited the National Gymnastics Arena.
We would like to hear your impressions following your visit to the National Gymnastics Arena.
– This is the most beautiful place I have ever seen. I’m very happy to be here. I must emphasize that the infrastructure is excellent. Everything here is perfect. Great opportunities have been created for the development of gymnastics and for conducting training at the highest level. There are all the necessary conditions for hosting both national and international competitions.
– No, this is my second time. I first visited in 2022.
Could you share the most memorable moment from your visit?
– You have very nice and kind people. They are incredibly friendly.
What are your thoughts on our young athletes?
– It’s worth noting that you have strong young athletes. During my visit today, I witnessed even more than I did in 2022. The athletes speak about the care and support they receive from the government. You return victorious from international competitions. This is a clear indication of how much the country values and supports its athletes.