"Münasibətlərimiz yeni müstəviyə keçir"
Azərbaycan və Syerra-Leone milli gimnastika federasiyaları arasında Anlaşma Memorandumu imzalanıb. Müqavilənin bağlanmasında Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının baş katibi Nurlana Məmmədzadə və Syerra-Leone Gimnastika Federasiyasının prezidenti Anna Villiams iştirak ediblər. Anna Villiamsın müsahibəsini sizə təqdim edirik.
Federasiyalarımız arasında əlaqələrin inkişaf perspektivləri barədə nə deyə bilərsiniz?
- Çox gözəl münasibətimiz var. 2020-ci ildə Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının iclaslarının birində Mariana Vasileva ilə ilk dəfə tanış oldum. Bu gün isə deyə bilərəm ki, o mənim üçün bacı, cənab Fərid Qayıbov isə qardaş kimidir. Azərbaycan Gimnastika Federasiyası mənim üçün bir ailə oldu. Azərbaycan mənim ikinci vətənimdir. Mənə çox pozitivlik bəxş edirsiniz. Federasiyanın hər bir nümayəndəsi bizə dəstək oldu. Hər bir gənc federasiya Azərbaycan federasiyası kimi sürətlə inkişaf etmək istərdi. Mən çox xoşbəxtəm.
Komandanız burada “Gimnastika hamı üçün” növü üzrə 2-ci Bakı Beynəlxalq “Challenge”-də iştirak etdi. Bu tədbir sizdə hansı təəssüratları oyatdı?
- Biz burada çox gözəl bir iş gördük. Bizim çıxışımız hər kəsi təəccübləndirdi. Bu, həqiqətən də, çox ağır bir iş idi. Çox məşq etdik və daha sonra bura gəldik. Təşkilatçılıq yüksək səviyyədə idi. Hazırda biz Anlaşma Memorandumu imzaladıq. Münasibətlərimiz yeni müstəviyə keçir. Bu, çox möhtəşəmdir. İnanıram ki, Bakı hər zaman mənim ikinci vətənim olacaq.

"Our relations are reaching a new level"
A Memorandum of Understanding has been signed between the national gymnastics federations of Azerbaijan and Sierra Leone. The agreement was signed by Nurlana Mammadzade, Secretary General of the Azerbaijan Gymnastics Federation, and Anna Williams, President of the Sierra Leone Gymnastics Federation. We present to you an interview with Anna Williams.
What can you say about the prospects of developing relations between our federations?
– We have a very strong and beautiful relationship. I first met Mariana Vasileva in 2020 during a meeting of the International Gymnastics Federation. Today, I can say that she is like a sister to me, and Mr. Farid Gayibov is like a brother. The Azerbaijan Gymnastics Federation has become a family to me. Azerbaijan is my second homeland. You bring me so much positivity. Every representative of the Federation has supported us. Every young federation would wish to develop as rapidly as Azerbaijan's. I am very happy.
Your team participated in the 2nd Baku International “Challenge” in the “Gymnastics for All” discipline. What impression did this event leave on you?
– We accomplished something truly great here. Our performance surprised everyone. It was indeed very hard work. We trained a lot before coming here. The organization was at the highest level. And now we have signed a Memorandum of Understanding. Our relations are reaching a new level. It is amazing. I believe Baku will always be my second home.