Polşanın Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Rafal Poborski Milli Gimnastika Arenasında davam edən Kişi və Qadın İdman Gimnastikası üzrə FIG Dünya Kubokunda iştirak edən polşalı gimnastlar ilə görüşüb. Görüşdən sonra səfir Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının mətbuat xidməti ilə görüş barədə və ölkəmizdə keçirilən Dünya kuboku barədə təəssüratlarını bölüşüb.
- İlk dəfədir ki, Milli Gimnastika Arenasında yarışları izləyirəm. Etiraf edim ki, yarışların təşkilatçılığı, iştirakçıların səviyyəsi olduqca yüksəkdir. Burada həmçinin polşalı gimnastlarla görüşdüm. Onlarla yarışın gedişatı barədə müzakirələr apardıq. İdmançılar bildirdilər ki, təmsilçilərimiz finala vəsiqə əldə ediblər və qarşıdakı yarışlara daha böyük əzmlə hazırlaşacaqlar. Onlar həmçinin burada iştirakdan məmnum olduqlarını və Azərbaycanda keçirilən yarışlara böyük həvəslə qatıldıqlarını dedilər.
Polşa və Azərbaycan arasında bir sıra sahələrdə güclü münasibətlər mövcuddur. Bu ruh idmanda da davam edir. Ümid edirəm ki, bu cür faydalı görüşlərimiz gələcəkdə də olacaq.

Ambassador Extraordinary and Plenipotentiary of Poland to Azerbaijan - Rafał Poborski met with Polish gymnasts participating in the FIG Artistic Gymnastics Apparatus World Cup at “Milli Gimnastika Arenasi” (National Gymnastics Arena). After the meeting, the Ambassador shared his impression on the meeting and the World Cup in our country with the Press Service of Azerbaijan Gymnastics Federation.
I watch the competitions at “Milli Gimnastika Arenasi” for the first time. I must admit that the organization of the competitions, the level of participants is very high. I also met with Polish gymnasts here. We discussed the course of the competitions with them. Athletes said that our representatives have qualified for the finals and they would prepare for the upcoming competitions with great will. They also said they were pleased to take part here and eagerly participated in the events held in Azerbaijan.
Poland and Azerbaijan have strong relations in a number of fields. This spirit continues in sports. I hope that we will have such useful meetings in the future as well.