Polşanın Azərbaycandakı fövqəladə və səlahiyyətli səfiri Rafal Poborski Milli Gimnastika Arenasında davam edən Kişi və Qadın İdman Gimnastikası üzrə FIG Dünya Kubokunda iştirak edən polşalı gimnastlar ilə görüşüb. Görüşdən sonra səfir Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının mətbuat xidməti ilə görüş barədə və ölkəmizdə keçirilən Dünya kuboku barədə təəssüratlarını bölüşüb.
- İlk dəfədir ki, Milli Gimnastika Arenasında yarışları izləyirəm. Etiraf edim ki, yarışların təşkilatçılığı, iştirakçıların səviyyəsi olduqca yüksəkdir. Burada həmçinin polşalı gimnastlarla görüşdüm. Onlarla yarışın gedişatı barədə müzakirələr apardıq. İdmançılar bildirdilər ki, təmsilçilərimiz finala vəsiqə əldə ediblər və qarşıdakı yarışlara daha böyük əzmlə hazırlaşacaqlar. Onlar həmçinin burada iştirakdan məmnum olduqlarını və Azərbaycanda keçirilən yarışlara böyük həvəslə qatıldıqlarını dedilər.
Polşa və Azərbaycan arasında bir sıra sahələrdə güclü münasibətlər mövcuddur. Bu ruh idmanda da davam edir. Ümid edirəm ki, bu cür faydalı görüşlərimiz gələcəkdə də olacaq.

Посол Польши: “Организация соревнований и уровень участников очень высокий”
Чрезвычайный и полномочный посол Польши в Азербайджане Рафал Поборский встретился с гимнастами из Польши, участвующими на Кубке мира FIG по спортивной гимнастике среди мужчин и женщин в “Milli Gimnastika Arenasi” (Национальная арена гимнастики). После встречи, посол поделился своими впечатлениями с пресс-службой Федерации гимнастики Азербайджана (AGF) о встрече и  проведении Кубка мира в нашей стране.
Впервые наблюдаю за соревнованиями в “Milli Gimnastika Arenasi”. Должен признать, что организация соревнований и уровень участников очень высокий. Здесь я также увиделся с польскими гимнастками. Мы обсудили с ними ход соревнований. Спортсмены сообщили, что наши представители вышли в финал и будут готовиться к предстоящим соревнованиям с еще большим усердием. Они также отметили, что рады принять участие и демонстрируют свои выступления в соревнованиях с большим энтузиазмом.
Польша и Азербайджан имеют прочные связи в разных сферах. Этот дух присутствует и в сфере спорта. Надеюсь, что и в будущем у нас будут такие полезные встречи.