"Belarusun batut gimnastikası üzrə milli komandası Dünya kubokunda yüksək səviyyədə çıxış etməyə hazırdır", bu sözləri Trend-ə 2016-cı il Olimpiya çempionu Vladislav Qonçarov deyib.
O, turnirə yaxşı hazırlaşdıqlarını deyib: “Ümid edirik ki, biz ən yüksək nəticə göstərəcəyik. Konkret bir şey demək tezdir. Görək, rəqiblərimiz hansı formadadır. Şanslarımızı yarışın gedişatında müəyyən edəcəyik”.
V.Qonçarov qeyd edib ki, bu onun Bakıda ikinci yarışıdır: “Burada çox yaxşı şərait yaradılıb, bütün batutları və ümumilikdə gimnastika arenasını sınaqdan keçirməyi səbrsizliklə gözləyirəm”.

"The Belarus trampoline gymnastics team is ready to perform at the upcoming FIG World Cup in Trampoline Gymnastics and Tumbling in Baku", gymnast Uladzislau Hancharou told Trend.
Hancharou, a Rio 2016 Olympic champion, said his team is well prepared for the tournament and hopes to score the highest points.
The Belarusian athlete says he looks forward to trying each gymnastics apparatus in the National Gymnastics Arena in Baku.
“This is my second competition in Baku,” said Hancharou. “Very good conditions have been created here.”