"Bakıdakı Milli Gimnastika Arenasında çox gözəl şərait yaradılıb", bunu Trendə müsahibəsində batut gimnastikası və tamblinq üzrə Dünya kubokunda iştirak etmək üçün Bakıya gəlmiş Belçika nümayəndə heyətinin başçısı Annek Deveert deyib.
O deyib: “Biz artıq arenada ilk məşqimizi keçirmişik. Onu demək istəyirəm ki, sizin arenada çox gözəl şərait yaradılıb. İstərdim ki, Belçikada da bu cür şərait yaradılsın”.
Nümayəndə heyətinin başçısı qeyd edib ki, onlar yaxşı nəticəyə ümid edir: “Belçikanı bu il bir batutçu təmsil edəcək. Bu, yeni Olimpiya dövrünün birinci yarışıdır. Bəzi qaydalar dəyişib, idmançılar üçün çıxış etmək çətinləşib. Amma mən fikirləşirəm ki, yeni qaydalar ədalətlidir və ümid edirəm ki, idmançımız yaxşı nəticə göstərəcək”.

На Национальной арене гимнастики в Баку созданы великолепные условия - глава бельгийской делегации
На Национальной арене гимнастики в Баку созданы великолепные условия, считает глава бельгийской делегации, прибывшей в столицу Азербайджана на Кубок мира по прыжкам на батуте и тамблингу, Аннек Девирт (Anneck Deweert).
"Мы уже провели первую тренировку на арене. Хочу сказать, что на вашей арене созданы великолепные условия. Хотелось, чтобы подобные условия были созданы и у нас в Бельгии", - сказала в четверг журналистам Девирт.
Глава делегации отметила, что надеется на хорошие результаты.
"Бельгию в этом году представит только один батутист. Это первое соревнование нового Олимпийского цикла. Поменялись правила, выступать спортсменам стало сложнее. Но, я считаю новые правила справедливыми, и надеюсь, что мой подопечный покажет хороший результат", - сказала Девирт.