Bakıda özümü evimdəki kimi hiss edirəm, burada dostlarım var.
Qeyd edək ki, Donq Donqun Azərbaycanın paytaxtına növbəti səfəri Bakıda keçirilən batut gimnastikası və tamblinq üzrə 35-ci dünya çempionatı ilə bağlıdır. Lakin bu dəfə Dong Dong yarışda idmançı kimi deyil, məşqçi kimi iştirak edir:
"Bakıda Milli Gimnastika Arenasını çox bəyənirik, Çin komandası çempionata hazırlaşmaq üçün yaradılan şəraitdən razıdır. Müsabiqədə proqramı bacardıqca yerinə yetirməyə, bizdən asılı olan hər şeyi etməyə çalışacağıq".
Həmçinin, dünya çempionatı çərçivəsində Bakıda batut gimnastikası üzrə Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının (FIG) Atletlər Komissiyasına seçkilər keçiriləcək və orada Donq Donq özünün namizədliyini irəli sürüb:
"Mənim vəzifəm gimnastlarla təcrübəmi bölüşmək, idmançılara dəstək olmaqdır, onların yüksəlişi üçün məndən asılı olan hər şeyi etməyə çalışacağam".
Noyabrın 18-21-də Bakıda batut gimnastikası və tamblinq üzrə 35-ci dünya çempionatı keçiriləcək. Yarışda 33 ölkədən 270-ə yaxın gimnast iştirak edəcək.
Dörd gün davam edəcək çempionatda idmançılar fərdi və sinxron batutla tullanma proqramında, həmçinin tamblinq üzrə və qoşa mini batutda çıxış edəcəklər. Komanda yarışında da qaliblər müəyyənləşəcək.
Çempionatın ilkin təqviminə əsasən, ilk iki gündə təsnifat yarışı, son iki gündə isə final çıxışları baş tutacaq. Qaydalara əsasən, bir iştirakçı bir neçə proqramda çıxış edə bilər.

I feel at home in Baku, I have friends here.
Dong Dong's next visit to the capital of Azerbaijan is associated with the 35th world championship in trampoline jumping and tumbling in Baku. However, this time Dong Dong participates in the competition not as an athlete, but as a coach.
"We really like the National Gymnastics Arena in Baku, the Chinese team is pleased with the conditions created to prepare for the championship. At the competition, we will try to fulfill the program as much as possible, to do everything that depends on us," he said.
lso, within the framework of the World Championships, elections to the Commission of Athletes of the International Gymnastics Federation (FIG) in trampoline gymnastics will be held in Baku, at which Dong Dong nominated himself.
"My task is to share my experience with gymnasts, provide support to athletes, I will try to do everything that depends on me to promote them," noted Dong.
The 35th world championship in trampoline jumping and tumbling will be held in Baku on November 18-21. About 270 gymnasts from 33 countries will take part in the competition
At the championship, which will last four days, athletes will perform in the program of individual and synchronized trampoline jumping, as well as on an acrobatic track and a double mini-trampoline. The winners in the team competition will also be determined.
According to the preliminary schedule of the championship, the classification competition will take place on the first two days, and the final performances will take place on the last two days. According to the rules, one participant can perform in several programs.