“Olimpiadada Azərbaycanı təmsil etməyə layiq olduğumu sübut etmək lazımdır” – deyə Azərbaycan gimnastı Marina Durunda bildirib.
O qeyd edib: "Yay Olimpiya Oyunlarında Azərbaycanı təmsil etməyə layiq olduğumu sübut etmək lazımdır və bu məsuliyyət mənə bir qədər təzyiq göstərir. Lakin ümid edirəm ki, layiqincə çıxış edə biləcəyəm".
M.Durunda onu da bildirib ki, Dünya Kuboku onun üçün olduqca çətin alınıb və Olimpiada öncəsi səhvləri nəzərə almaq və ilin əsas startına hazırlaşmaq lazımdır.
"Mənim üçün çox çətin yarışlardır, böyük məsuliyyətdir, Olimpiada öncəsi son startdır. Fikrimcə, toparlanacaq və nəyə qadir olduğumu göstərəcəyəm", Marina deyib.

“Нужно доказать, что заслуживаю представлять Азербайджан на Олимпиаде”, - сказала азербайджанская гимнастка Марина Дурунда, представляющая страну на Кубке мира по художественной гимнастике в Баку.
"Надо доказывать то, что я заслуживаю представлять Азербайджан на Олимпиаде и эта ответственность несколько давит на меня, но я надеюсь что смогу выступить достойно", - сказала Дурунда.
По словам гимнастки, Кубок мира прошёл для неё достаточно сложно, и перед Олимпиадой необходимо учесть ошибки и подготовиться к главному старту года.
"Очень сложные соревнования для меня - огромная ответственность, последний старт перед Олимпиадой. Есть над чем работать и я думаю, что соберусь и покажу на что я способна, как я сделала это сегодня в конце в упражнениях с лентой", - сказала Дурунда.