Bakıdakı Milli Gimnastika Arenasında idmançıları turnirə hazırlamaq, xüsusilə də yarışlarda çıxış etmək üçün hər cür şərait yaradılıb.
O bildirib: Gürcüstan komandası batut gimnastikası və tamblinq üzrə Dünya Kubokunda iştirakdan əvvəl təlim-məşq toplanışları üçün Bakıya gəlib. Komandaya iki idmançı daxildir - Tengiz Koşkadze və Lüba Qolovinadır. Bakıda keçirilən Dünya Kuboku bu ilin ilk startıdır. Yarışlar məsuliyyətli və vacibdir, demək olar ki, dünyanın bütün aparıcı idmançıları yarışda iştirak etmək üçün gələcəklər. Bəziləri artıq lisenziyaya sahibdir, digərləri isə Olimpiya Oyunlarında iştirak üçün ballarını dolduracaqlar. İştirak edən komandaların tərkibi yaxşıdır, yarışlar çətindir.
L.Qolovinanın sözlərinə görə, gürcü idmançılar dəfələrlə Bakıdakı Milli Gimnastika Arenasında çıxış ediblər və onlar üçün yaradılan şəraitdən həmişə razı qalıblar:
"Hər şeydən məmnunuq - yaşayış şəraiti, yemək, yerləşmək. Arena gözəldir, isti və rahatdır, bizə ehtiyacımız olan hər bir köməkliyi göstərirlər və istəklərimizi yerinə yetirirlər".
Gürcüstanlı məşqçi Azərbaycanın batut gimnastikası üzrə komandasının məşqçi heyətinin işini də yüksək qiymətləndirib:
"İdmançıların səhər erkəndən məşq etdiyini müşahidə edirik. Gözəl məşqçi heyəti və gimnastlar var. Düşünürəm ki, sizin böyük perspektivləriniz və böyük gələcəyiniz var".

All conditions have been created to prepare athletes for the tournament, and even more so for competitions in the National Gymnastics Arena in Baku, coach of the Georgian national trampoline team Lyudmila Golovina said.
“The Georgian team arrived in Baku for training camps before participating in the World Cup in Trampoline and Tumbling. The team consists of two athletes - Tengiz Koshkadze and Luba Golovina. The World Cup in Baku is the first start this year. Competitions are important. Virtually all the leading athletes of the world will come to participate in them. Some of the athletes already have a license, while others will replenish their points for participation in the Olympic Games. The composition of the participating teams is good, the competitions are difficult,” Golovina said.
As Golovina noted, Georgian athletes have repeatedly performed in the National Gymnastics Arena in Baku, and have always been satisfied with the conditions created for them.
"We are pleased with everything - living conditions, food, and accommodation. The Arena Hall is beautiful, it is warm and comfortable here, we are being provided with the necessary assistance, and any of our requests are being fulfilled," the coach added.
She also praised the work of the coaching staff of the Azerbaijani trampoline team.
“We observe that athletes have been training since early morning, you have a wonderful coaching staff and gymnasts, and I think that you have great prospects and a great future,” Golovina added.