Bakıda keçiriləcək bədii gimnastika üzrə 37-ci dünya çempionatından öncə yarışın iştirakçısı Veronika Qudis hazırlıqdan və gələcək hədəflərindən danışıb.
O qeyd edib ki, hər gün 8-9 saat hazırlaşır.
Veronika, gimnastikaya xalasının vasitəsilə başladığını deyib:
“Mənim xalam məşqçi olub və tez-tez onunla məşqlərə gedirdim. Digər qızların necə məşq etdiyini görüb, həvəsə gəldim. Gimnastika ilə 3 yaşından məşğul oluram, Azərbaycan millisində isə 4 ildir ki, çıxış edirəm”.
Hazırda onun üçün ən vacibi Dünya Çempionatında iştirakdır:
“Hazırlıqlar ciddi şəkildə davam edir, hər gün 8-9 saat məşq edirik. Bizim üçün bu yarış böyük əhəmiyyət kəsb edir, Olimpiya oyunlarına vəsiqə qazanmaq istəyirik. Mənim idmanda məqsədim Olimpiadaya düşmək, layiqli çıxış etmək və ölkə üçün bir şey etməkdir”.
Veronika bildirib ki, gimnastika xarakteri möhkəmləndirir, iradəni gücləndirir və qarşıya məqsəd qoymağı öyrədir:
“Bəzən məşq prosesində nəsə alınmayanda psixoloji cəhətdən çətin olur. Bu məqamda sakitləşməyə və özümü toplamağa çalışıram. Tamaşaçıların dəstəyini hiss edəndə, onları sevindirmək istəyirsən”.

One of the participants of the World Championships, Azerbaijani gymnast Veronika Hudis who will represent Azerbaijan in an individual program, told about preparation for the competitions and the goals for the future.
Hudis has started to go in for sports thanks to her aunt who worked as a gymnastics coach.
“In my childhood, I spent a lot of time with my aunt as my parents were at work,” she said. “I went with her to the training hall not to sit at home.”
“While watching the training of gymnasts, I also became interested in training,” Hudis said. “I started to attend the gymnastics classes when I was three year old. I have been involved in the Azerbaijani team for four years."
Despite Hudis has a busy schedule and trains in the gym almost the whole day, sometimes the athlete finds time for her favorite hobby.
"When I have time, I like to draw,” she said. “I really like this activity. I can say that my hobby is drawing. This year I have entered the Azerbaijan State Academy of Physical Education and Sports. I look forward to the beginning of the classes."