"Böyük Britaniya nümayəndə heyətinin üzvləri batut gimnastikası və tamblinq üzrə Dünya kubokunun təşkilatçılıq səviyyəsinə heyran qalıb", bunu Trend-ə batut gimnastikası və tamblinq üzrə Dünya kubokunda iştirak etmək üçün Bakıya gəlmiş Böyük Britaniya nümayəndə heyətinin başçısı Zoi Stayls deyib.
Z.Stayls Bakının çox gözəl olduğunu deyib: "Hamı çox səmimidir və həmişə kömək etməyə hazırdır. Hotel isə sadəcə heyrətamizdir. Biz hələlik Milli Gimnastika Arenasını görməmişik, çünki təzə gəlmişik. Amma artıq məşqlərə başlamağı səbrsizliklə gözləyirik”.
O qeyd edib ki, Böyük Britaniyadan Bakıya çox gənc komanda gəlib: “Gimnastlardan birinin 16-17 yaşı var. Bu onun böyüklər arasında ilk yarışıdır. Aydındır ki, o hər şeyi yüksək səviyyədə yerinə yetirib finala çıxmaq istəyir. Bundan başqa, iki qız da var. Onlardan biri dünya çempionatında ikinci yer tutub, digəri də dünya və Avropa çempionatlarında medallar qazanmış güclü idmançıdır”.

"The UK delegation is amazed by the level of organization of the World Cup in Trampoline Gymnastics and Tumbling in Baku", head of the delegation Zoe Styles told Trend.
Everyone in Baku is very friendly and always willing to help, according to her.
Styles said they have not seen the National Gymnastics Arena completely due to the recent arrival, but they cannot wait to start training.
She noted that a very young team from the UK came to Baku, adding that one of the gymnasts is 16-17 and this is his first international adult competition.
There are two other girls – one of them took the second place at the recent world championship, the second girl is also a very strong athlete, who won several medals at the European and world championships, according to her.