"Böyük Britaniya nümayəndə heyətinin üzvləri batut gimnastikası və tamblinq üzrə Dünya kubokunun təşkilatçılıq səviyyəsinə heyran qalıb", bunu Trend-ə batut gimnastikası və tamblinq üzrə Dünya kubokunda iştirak etmək üçün Bakıya gəlmiş Böyük Britaniya nümayəndə heyətinin başçısı Zoi Stayls deyib.
Z.Stayls Bakının çox gözəl olduğunu deyib: "Hamı çox səmimidir və həmişə kömək etməyə hazırdır. Hotel isə sadəcə heyrətamizdir. Biz hələlik Milli Gimnastika Arenasını görməmişik, çünki təzə gəlmişik. Amma artıq məşqlərə başlamağı səbrsizliklə gözləyirik”.
O qeyd edib ki, Böyük Britaniyadan Bakıya çox gənc komanda gəlib: “Gimnastlardan birinin 16-17 yaşı var. Bu onun böyüklər arasında ilk yarışıdır. Aydındır ki, o hər şeyi yüksək səviyyədə yerinə yetirib finala çıxmaq istəyir. Bundan başqa, iki qız da var. Onlardan biri dünya çempionatında ikinci yer tutub, digəri də dünya və Avropa çempionatlarında medallar qazanmış güclü idmançıdır”.

Британский тренер: Наша делегация поражена уровнем организации Кубка мира по прыжкам на батуте в Баку
Члены британской делегации поражены уровнем организации соревнований Кубка мира по прыжкам на батуте и тамблингу в Баку, сказала глава делегации Великобритании на Кубке мира по прыжкам на батуте и тамблингу в Баку Зои Стайлс Trend в четверг.
Она призналась, что приехала в Баку впервые и поражена уровнем организации соревнований.
"Здесь очень мило, все очень дружелюбные и всегда готовы помочь. А отель просто потрясающий. Пока не увидели полностью Национальную арену гимнастики, так как только недавно приехали, но уже не терпится начать тренировки", - сказала Стайлс.
Она рассказала, что в Баку из Великобритании приехала совсем молодая команда.
"Одному из гимнастов 16-17 лет, это его первые взрослые международные соревнования. Очевидно, что он надеется выполнить все чисто и выйти в финал. Есть еще две девушки. Одна из них заняла второе место на недавнем Чемпионате мира, вторая тоже очень сильная спортсменка, завоевавшая несколько медалей чемпионатов Европы и мира", - сказала Стайлс.