Milli Gimnastika Arenasında yarışların təşkili hər zaman ən yüksək səviyyədədir.
O bildirib ki, yarışlardan əvvəl məşqlər əla keçib, amma təsnifat yarışında kiçik qüsurlar qeydə alınıb:
“Bugünkü çıxışımı təhlil etdikdən sonra başa düşdüm ki, nəyi isə buraxmışam. Yəqin ki, yorğunluq özünü göstərib”.
Gimnast əlavə edib ki, Bakıdakı yarışlara böyük sevinclə gəlib:
“Bu, mənim Azərbaycana üçüncü səfərimdir. Çox şadam ki, Dünya Kuboku məhz burada keçirilir. Burada təşkilat həmişə ən yüksək səviyyədədir. Həm də ona görə məmnunam ki, 2021-ci ildə Bakıda batut gimnastikası üzrə dünya çempionatı keçiriləcək”.
Qeyd edək ki, bu gün Bakıda Milli Gimnastika Arenasında batut gimnastikası və tamblinq üzrə Dünya Kuboku start götürüb.
15-16 fevral tarixlərində baş tutacaq və 30 ölkənin 150-dək gimnastının mübarizə apacağı builki Kubok Tokio Olimpiya Oyunlarına lisenziya xarakterli yarış olacaq.
Azərbaycanı Dünya Kubokunda iki gimnast – Selcan Mahsudova (batut gimnastikasında fərdi hərəkətlər) və Fərid Mustafayev (tamblinq) təmsil edir.

Организация соревнований в Национальной арене гимнастики в Баку всегда на высшем уровне. Об этом сказала украинская спортсменка, финалистка Кубка мира по прыжкам на батуте и акробатической дорожке в Баку Дарина Козярская.
"Тренировка перед соревнованием прошла отлично, но непосредственно на самой квалификации случилась небольшая загвоздка. Проанализировав свои сегодняшние прыжки, поняла, что где-то что-то упустила. Может, сказалась усталость", - отметила она.
Украинская спортсменка добавила, что на соревнования в Баку летела с особой радостью.
"Это мой третий визит в Азербайджан. Очень рада, что Кубок мира проходит именно здесь. Баку – один из моих самых любимых городов. Организация здесь всегда на высшем уровне. Также рада, что в 2021 году в Баку пройдет Чемпионат мира по прыжкам на батуте", - сказала Козярская.
Гимнастка также отметила, что возможно немного усложнит финальную программу: "Все будет зависеть от того, как пройдет разминка, и как я буду себя чувствовать".
Отметим, что Кубок мира по прыжкам на батуте и акробатической дорожке (тамблингу) проходит в Национальной арене гимнастики в Баку 15-16 февраля. В Кубке, который носит лицензионный характер на Олимпийские игры Токио-2020, примут участие 150 гимнастов из 30 стран.