Bakıda keçirilən bədii gimnastika üzrə Avropa çempionatını izləməkdən məmnunam.
O, Kiyevdən gəldiyini bildirib: “Bakıya ilk dəfə gəlmişəm. Avropa çempionatında öz komandamıza azarkeşlik edirəm. Gimnastika arenası çox xoşuma gəldi. Şəhər gözəldir, insanlar mehribandır”.
N.Vlasenko vurğulayıb ki, bütün ölkələrdən olan gimnastların çıxışlarını maraqla izləyir:
“Əlbəttə, bütün gimnastların çıxışlarını izləmək maraqlıdır. Gimnastika inkişaf edir, xüsusilə də sizin ölkənizdə. Azərbaycan gimnastlarının çıxışını izləmişəm, deyə bilərəm ki, səviyyə çox yüksəlib”.
Qeyd edək ki, bu gün Bakıda Milli Gimnastika Arenasında bədii gimnastika üzrə 35-ci Avropa çempionatı start götürüb.
16-19 may tarixlərində keçiriləcək bu çempionatda fərdi proqramda böyük gimnastlar, qrup hərəkətləri proqramında isə gənc komandalar çıxış edəcəklər.
Yarışların ilk gününə gənclərdən ibarət qrup hərəkətləri komandalarının çıxışları ilə başlanılacaq. 17 may tarixində isə yalnız böyük gimnastlar xalça üzərində öz güclərini sınayacaqlar. Çempionatın 3-cü günü artıq komanda hesabında (böyük gimnastlar və gənc komandaların ortaq xalları əsasında) və qrup komandalarının çoxnövçülük yarışlarında qaliblərin adları açıqlanacaq. Və turnirin son günü ayrı-ayrı alətlər üzrə Avropanın ən yaxşı gimnastlarının adları məlum olacaq.
Çempionatda 35 ölkədən gimnastların iştirakı gözlənilir.
Azərbaycanı Avropa çempionatında yeniyetmələr arasında Nəzrin Cəfərzadə, Eleonora Yusifova, Ləman Əlimuradova, Fəridə Səfiyarzadə, Mədinə Əsədova, Selcan Hacızadə, Milana Əkbərovadan ibarət komanda təmsil edir.

Natalia Vlasenko, who has arrived from Ukraine, enjoys watching the course of the European Championships in Rhythmic Gymnastics in Baku, Trend reports.
"I came from Kyiv, and it is my first time in Baku. I came to the European Championship to cheer for our national team. I really liked the gymnastics arena in Baku, the city is beautiful, and the people are kind. Everything is great!", said the spectator.
Vlasenko said that she will watch the performances of gymnasts from all countries with great pleasure.
"I only wish for our national team to have many victories. Of course, I want to watch the performances of all gymnasts, since gymnastics is developing, especially in your country. I saw the performances of Azerbaijani gymnasts, and I can say that the level has improved and they perform with interesting compositions. I will definitely root for Azerbaijani gymnasts as well," she said.
The first day of the 35th European Championships in Rhythmic Gymnastics is underway in the National Gymnastics Arena in Baku.
The first day will see competitions among female junior teams in group exercises with five hoops.
On May 16-19, the 35th European Championships in Rhythmic Gymnastics will take place in the National Gymnastics Arena in Baku. During the four-day championships, senior female gymnasts will perform in the individual program, while junior gymnasts will participate in the group exercise program. Athletes from 35 countries of the world take part in the Championship.
Azerbaijan is represented by Zohra Agamirova and Veronika Hudis in the individual program, and a team consisting of Medina Asadova, Laman Alimuradova, Seljan Hajizade, Milana Akbarova, Farida Safiyarzade in group exercises.