Azərbaycan Respublikasının Prezidenti İlham Əliyev və AGF-nin Prezidenti Mehriban xanım Əliyeva Milli Gimnastika Arenasının yeni məşq binasında yaradılan şəraitlə tanış olmuşlar.
İtaliyanın Pesaro şəhərində keçirilən akrobatika gimnastikası üzrə Avropa çempionatında Ağasif Rəhimov və Raziyə Seyidlidən ibarət qarışıq cütlüyümüz qarışıq hərəkətlər proqramında gümüş, temp hərəkətləri proqramında isə bürünc medal qazanmışlar. Gənclər yaş qrupunda isə Mənsumə Məmmədzadə, Leyla Bəşirova və Nəzrin Fərmanovadan ibarət qadın qrupumuz temp hərəkətlərində bürünc medala layiq görülmüşlər.
Yaponiyanın Kitakyuşu şəhərində təşkil olunmuş bədii gimnastika üzrə Dünya Çempionatı çərçivəsində Beynəlxalq Gimanstika Federasiyasının (FIG) Atletlər Komissiyasının üzvlüyünə keçirilən seçkilərdə bədii gimnastika tarixində ilk dəfə olaraq təmsilçimiz Siyana Vasileva Atletlər Komissiyasının üzvü seçilmişdir.

Президент Азербайджанской Республики Ильхам Алиев и президент AGF Мехрибан Алиева ознакомились с условиями, созданными в новом тренировочном здании Национальной арены гимнастики.
На чемпионате Европы по акробатической гимнастике, проходившем в итальянском Пезаро, наша смешанная пара в составе Агасифа Рагимова и Разии Сеидли завоевала серебряную медаль в смешанной программе и бронзовую медаль в темповых упражнениях. В юниорской возрастной категории наша женская группа в составе Мансумы Мамедзаде, Лейлы Башировой и Назрин Фармановой удостоилась бронзовой награды в темповых упражнениях.
Наша представительница Сияна Василева впервые в истории художественной гимнастики избрана членом Комиссии атлетов Международной федерации гимнастики (FIG) на выборах, прошедших в рамках Чемпионата мира по художественной гимнастики в Китакюсю (Япония).