Azərbaycan Gimnastika Federasiyası milli yarışlar mövsümünü aerobika gimnastikası üzrə Azərbaycan birinciliyi və Bakı çempionatı ilə davam etdirir.
Bakı Olimpiya İdman Kompleksində keçiriləcək yarışda “Ocaq Sport” klubu, “Grasiya” İK və Sumqayıt OİK-dən 100-dək gimnast medallar uğrunda mübarizə aparacaq.
İdmançılar Azərbaycan birinciliyində balacalar (2015-2016-cı il), uşaqlar (2012-2014-cü il), yeniyetmələr (2009-2011-ci il) və gənclər (2006-2008-ci il il), Bakı çempionatında isə uşaqlar (2012-2014-cü il), yeniyetmələr (2009-2011-ci il), gənclər (2006-2008-ci il il) və böyüklər yaş kateqoriyasında (2005-ci il və daha böyük) mübarizə aparacaqlar.
Gimnastikasevərlər bu dəfə də ölkəmizdə 2013-cü ilin sonlarından inkişaf edən aerobika gimnastikası üzrə yarışlarda yaşanacaq həyəcanlı anlara şahidlik etmək imkanı qazanacaqlar.
Yarışları izləmək istəyən tamaşaçılar biletləri onlayn qaydada https://iticket.az/ saytından və şəhərin kassalarından əldə edə bilərlər. Biletlərin qiyməti 5 manat təşkil edir.

Федерация гимнастики Азербайджана (AGF) продолжает сезон национальных соревнований Чемпионатом Азербайджана и Первенством Баку по аэробной гимнастике.
В соревнованиях, которые пройдут в Бакинском Олимпийском спортивном комплексе, поведут борьбу за медали 100 гимнастов, представляющие Клуб “Оджаг” спорт, спортивный клуб “Грация” и Олимпийский спортивный комплекс Сумгаита.
Спортсмены на Первенстве Азербайджана выступят в возрастных категориях – “малышей” (2015-2016гг.), “детей” (2012-2014гг.), “пре-юниоров” (2009-2011гг.) и “юниоров” (2006-2008гг.), а на Чемпионате Баку примут участие гимнасты в возрастных категориях - “пре-юниоров” (2009-2011гг.), “юниоров” (2006-2008гг.) и “взрослых” (2005г. рождения и старше).
Согласно соответствующим возрастным категориям, гимнасты выступят в индивидуальной программе, в составах смешанных пар, троек и групп.
Любителям гимнастики вновь представится возможность стать свидетелями захватывающих выступлений по аэробной гимнастике, которые развиваются в нашей стране с конца 2013-го года.
Зрители, желающие наблюдать за соревнованиями, могут приобрести билеты онлайн на сайте https://iticket.az/ и в кассах города. Стоимость билета составляет 5 манат.