Azərbaycan Gimnastika Federasiyası yerli yarış həyəcanına start verir. Federasiyanın bu il təşkil edəcəyi ilk yarış batut gimnastikası üzrə 8-ci açıq Azərbaycan çempionatı və açıq Bakı birinciliyi olacaq.
Bakı Olimpiya İdman Kompleksində keçiriləcək yarışda 110-dək idmançı qüvvəsini sınayacaq.
Yarışda “Ocaq Sport” Klubu, Bakı Gimnastika Məktəbinin (İxtisaslaşdırılmış Olimpiya Ehtiyatları Uşaq-Gənclər Gimnastika Məktəbinin (BGM) təmsilçilərinə, Qazaxıstan, Latviya, Sloveniya və Gürcüstanın batut gimnastikası üzrə milli komandasının üzvləri, eləcə də “Şevardeni” və Batumi klublarının (Gürcüstan) gimnastları da qoşulacaqlar.
Yarışda idmançılar fərdi və sinxron proqramda balacalar (2017-ci il), uşaqlar (2014-2016), yeniyetmələr (2012-2013), gənclər (2008-2011) və böyüklər (2007-cı il və daha böyük) yaş kateqoriyaları üzrə mübarizə aparacaqlar.
Gimnastların həyəcanlı çıxışlarını izləmək istəyən tamaşaçılar biletləri onlayn qaydada https://iticket.az/ saytından və şəhərin kassalarından əldə edə bilərlər.

Azerbaijan Gymnastics Federation (AGF) invites Gymnastics fans to fell the thrill of national competitions. The first competition organized by the Federation this year will be the 8th Open Azerbaijan Championship & Open Baku Championships among Age Categories in Trampoline Gymnastics.
Around 110 athletes will test their strength at the competition to be held at Baku Olympic Sports Complex.
The members of Kazakh, Latvian, Slovenian & Georgian Trampoline Gymnastics National Team & gymnasts, representing Club “Shevardeni” (Georgia) will join the athletes representing “Ojaq” Sport Club and Baku Gymnastics School.
At the competition, gymnasts will compete in the Age Categories of Youngsters (born in 2017), Children (born in 2014-2016), Pre-juniors (born in 2012-2013), Juniors (born in 2008-2011) & Seniors (born in 2007 and older) in the Individual & Synchronized programs.
Spectators who wish to watch interesting and colorful performances of athletes can obtain tickets online https://iticket.az.