Azərbaycanın gənc gimnastı Səbinə Hümmətova Stavropol diyarının Açıq birinciliyində bürünc medal qazanmışdır.
Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının mətbuat xidməti bildirir ki, Bakı Gimnastika Məktəbinin yetirməsi 1999-cu il təvəllüdlü idmançılar arasında mübarizədə üçüncü yeri tutmuşdur. Yeni il ərəfəsində Səbinə Hümmətova Rusiyada keçiriləcək daha bir turnirdə iştirak edəcəkdir.
Dekarın 30-da isə Bakıda, Olimpiya İdman Kompleksində “2009-cu ilin xoşbəxt yekunu” adlı gimnastların Yeni il şənliyi keçiriləcəkdir. Bədii gimnastika üzrə Azərbaycan yığma komandasının baş məşqçisi Mariana Vasileva bildirib ki, böyüklərdən və yeniyetmələrdən ibarət qrup komandalar, fərdi gimnastlar, ən yaxşı idman gimnastları və akrobatlar öz bayram proqramlarını tamaşaçılarına təqdim edəcəklər. “Əlbəttə ki, sürprizlər də olacaq – hansı bayram şənliyi elə-belə keçir? Amma mən sizə heç deməyəcəyəm hansı sürprizlər olacaq – gələrsiz görərsiz!”, sitatın sonu.

A junior Azerbaijani gymnast Sabina Hummatova has won the 3rd place within the framework of the Open Championship of the Stavropol Territory.
The representative of Baku Gymnastics School has become a bronze medalist of the competitions among sportswomen born in 1999. According to the press service of Azerbaijan Gymnastics Federation, she will take part in one more tournament to be held in Russia on the New Year’s very Eve.
On December 30, there will be held a New Year’s Gymnastics Ball on the Olympic Sports Complex arena in Baku. It is called “2009’s Happy End”. According to the head coach of the national team in rhythmic gymnastics”, Mariana Vasileva, senior and junior group teams, individual gymnasts, as well as artistic gymnasts and acrobats will demonstrate their New Year’s festive performances to the viewers. And, certainly, there will be surprises – can there be any holiday without surprises? Which surprises? Please come and see yourselves,” M. Vasileva said.