Azərbaycanın gənc gimnastı Səbinə Hümmətova Stavropol diyarının Açıq birinciliyində bürünc medal qazanmışdır.
Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının mətbuat xidməti bildirir ki, Bakı Gimnastika Məktəbinin yetirməsi 1999-cu il təvəllüdlü idmançılar arasında mübarizədə üçüncü yeri tutmuşdur. Yeni il ərəfəsində Səbinə Hümmətova Rusiyada keçiriləcək daha bir turnirdə iştirak edəcəkdir.
Dekarın 30-da isə Bakıda, Olimpiya İdman Kompleksində “2009-cu ilin xoşbəxt yekunu” adlı gimnastların Yeni il şənliyi keçiriləcəkdir. Bədii gimnastika üzrə Azərbaycan yığma komandasının baş məşqçisi Mariana Vasileva bildirib ki, böyüklərdən və yeniyetmələrdən ibarət qrup komandalar, fərdi gimnastlar, ən yaxşı idman gimnastları və akrobatlar öz bayram proqramlarını tamaşaçılarına təqdim edəcəklər. “Əlbəttə ki, sürprizlər də olacaq – hansı bayram şənliyi elə-belə keçir? Amma mən sizə heç deməyəcəyəm hansı sürprizlər olacaq – gələrsiz görərsiz!”, sitatın sonu.

СТАВРОПОЛЬСКАЯ «БРОНЗА» И НОВОГОДНИЙ БАЛ ГИМНАСТИКИ В БАКУ
Юная азербайджанская гимнастка Сабина Гумматова заняла 3 место в рамках открытого первенства Ставропольского края.
Воспитанница Бакинской школы гимнастики стала бронзовым призером соревнований среди спортсменок 1999 года рождения. В самый канун Нового года она выступит еще на одном турнире, который пройдет в России, сообщает пресс-служба Федерации гимнастики Азербайджана.
А в Баку 30 декабря, на арене Олимпийского спорткомплекса состоится новогодний бал гимнастики под названием «Счастливое окончание года-2009». Как рассказала главный тренер сборной страны по художественной гимнастике Мариана Василева, свои новогоднее-праздничные номера зрителям покажут взрослая и юниорская групповые команды, гимнастки-личницы, а также на балу выступят лучшие спортивные гимнасты и акробаты. «И, конечно же, будут сюрпризы – какой праздник обходится без них? Какие? Э-э нет, а вот это уже я вам не скажу – вот придете и сами всё увидете», заинтригованно ответила М. Василева.