Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının təşkilatçılığı ilə “Gimnastika hamı üçün” növü üzrə ilk milli onlayn festival baş tutub.
19 martda keçirilmiş onlayn festivalda 17 komanda öz çıxış proqramını təqdim edib. Bu komandalar arasında Masallı, Lənkəran, Zaqatala, Göyçay, İsmayıllı, Mİngəçevir və Ağdaş təmsilçiləri də yer alıb.
6-16 yaş kateqoriyasında “Piratlar” komandası, 16-30 yaş kateqoriyasında “The Legends” komandası və 50 yaş və daha böyük yaş kateqoriyasında “Young and Beauty” komandası qalib olub.
Gimnastika yüksək səviyyəli yarışların keçirildiyi idman növü olmaqla yanaşı, bütün idman növlərinin əsasını təşkil edir. Ölkəmizdə “Gimnastika hamı üçün”-ə aid ilk milli tədbir 2010-cu ildə Yeni İl ərəfəsində təşkil olunmuş nağıl-tamaşa hesab olunur. Həmin ildən etibarən ənənəvi olaraq hər ilin sonunda FIG tərəfindən tanınan gimnastikanın 6 yarış növləri üzrə Azərbaycan yığma komandalarının gimnastları, məşqçiləri, xoreoqrafları “Gimnastika hamı üçün” adı altında birləşərək yadda qalan çıxışlar nümayiş etdirirlər.

Федерация гимнастики Азербайджана организовала первый национальный онлайн фестиваль по “Гимнастике для всех”.
17 команд представили свою программу выступлений на онлайн фестивале, состоявшемся 19 марта. В число этих команд также вошли представители Масаллы, Лянкяран, Загатала, Гейчая, Исмаиллы, Мингячевира и Агдаша.
Победителями стали команды “Пираты” в возрастной категории “6-16-и лет”, а в возрастной группе “16-30 лет” и “50-и лет и старше” выиграли участники команд “The Legends” и “Юные и красивые” соответственно.
Гимнастика, будучи спортом высоких достижений, также является основой всех видов спорта. Первым национальным мероприятием, относящееся к “Гимнастике для всех” в нашей стране, считается сказка-представление, организованное в канун Нового года в 2010г. С этого года гимнасты, тренеры и хореографы сборных команд Азербайджана по 6 видам гимнастики, признанных со стороны FIG, традиционно в конце каждого года объединяются под названием “Гимнастика для всех” и демонстрируют незабываемые выступления.