İsveçrənin Lozanna şəhərində Beynəlxalq Gimnastika Federasiyası (FIG) tərəfindən akrobatika gimnastikası üzrə hakimlik imtahanları keçirilib.
Təmsilçimiz Lalə Hüseynova imtahanı uğurla başa vuraraq, ilk dəfə beynəlxalq 4-cü hakimlik dərəcəsi əldə edib.
Qeyd edək ki, FIG qaydalarına əsasən hər Olimpiya Oyunlarından sonrakı yeni Olimpiya dövründə gimnastika idman növləri üzrə qaydalara dəyişikliklər edildiyi üçün hakimlər sahib olduqları hakimlik dərəcələrini hər dördildənbir təsdiqləməli və ya daha yüksək dərəcə almalıdırlar. Qeyd edək ki, ümumilikdə 4 hakimlik dərəcəsi mövcuddur. Ən yüksək dərəcə 1, ən aşağı dərəcə isə 4-cüdür.

Judging exams for acrobatic gymnastics were held in Lausanne, Switzerland, by the International Gymnastics Federation (FIG).
Our representative, Lala Huseynova, successfully passed the exam and obtained an international Category 4 judging license for the first time.
It should be noted that, according to FIG regulations, rule changes are made in gymnastics disciplines after each Olympic Games, marking the start of a new Olympic cycle. Therefore, judges are required to revalidate their licenses or obtain a higher category every four years. There are four judging categories in total, with Category 1 being the highest and Category 4 the entry level.