Dekabrın 27-də Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının (AGF) İcra Komitəsinin onlayn formatda 39-cu iclası keçirilib.
İlin yekunlarına həsr olunmuş videokonfransda AGF-nin vitse-prezidenti Altay Həsənov, İcra Komitəsinin üzvləri Mariana Vasileva, Rafiq Beybutov və Rauf Əliyev, eləcə də gimnastikanın müxtəlif növləri üzrə yığma komandaların Baş məşqçiləri iştirak ediblər.
Baş məşqçilərin, həmçinin federasiya ilə sıx əməkdaşlıq edən idman təşkilatlarının 2021-ci il üzrə hesabatları dinlənilib və təsdiq edilib. Eləcə də regionlarda fəaliyyət göstərən gimnastika bölmələrinin fəaliyyəti barədə məruzə diqqətə çatdırılıb.
Daha sonra federasiyanın fəaliyyəti ilə əlaqədar iclasın gündəliyində duran bir sıra mühüm məsələlər müzakirə olunaraq, AGF-nin “Etika”, Gimnastikada Təhlükəsiz Mühitin Təminatı və İştirakçıların Şəxsiyyətinin Mühafizəsi”, “Kütləvi İnformasiya Vasitələri”, “Lisenziya”, “Məşqçilərin Peşəkar Hazırlığı üzrə Tədris Proqramına dair” qaydalar qəbul olunub, eləcə də, “İntizam Məcəlləsi” və “Texniki Reqlament”ə dəyişikliklər təsdiq edilib.
İclasda həmçinin növbəti ilin əvvəlində keçiriləcək AGF-nin 12-ci Ümumi Yığıncağının tarixi müəyyən edilərək gündəliyi təsdiqlənib.

27 декабря в онлайн-формате состоялось 39-е совещании Исполнительного Коммитета Федерации гимнастики Азербайджана (AGF).
В видеоконференции, посвященной итогам года, приняли участие Вице-президент Федерации гимнастики Азербайджана Алтай Гасанов, члены исполкома - Мариана Василева, Рафик Бейбутов и Рауф Алиев, а также главные тренеры сборных команд по видам гимнастики.
Были выслушаны и приняты отчеты главных тренеров за 2021 год, а также представителей спортивных организаций, тесно сотрудничающих с федерацией. Также был представлен отчет о секциях гимнастики, функционирующих в регионах.
Далее, обсуждая важные вопросы повестки дня, касающиеся деятельности федерации, были приняты ряд правил AGF (“Правила этики”, “Правила обеспечения безопасной среды в гимнастике и защита личности ее участников”, “Правила СМИ”, “Правила Лицензии”, “Правила, относящиеся к программе обучения тренеров”), а также были утверждены поправки к некоторым правилам (“Дисциплинарный кодекс” и “Технический регламент”).
На совещании была утверждена повестка дня 12-го Общего собрания Федерации гимнастики Азербайджана (AGF), которое состоится в начале следующего года.