Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının İcra Komitəsinin 09.09.2020-ci il tarixli qərarına əsasən təsdiq edilmiş “Azərbaycan Gimnastika Federasiyası” İctimai Birliyinin Məşqçilərin peşəkar hazırlığı üzrə tədris proqramına dair Qaydalarına uyğun olaraq AGF-nin tədris saytı (https://tedris.agf.az/main) istifadəyə verilib.
Bu sayt vasitəsilə məşqçilər gimnastika növləri (bədii gimnastika, kişi və qadın idman gimnastikası, batut gimnastikası, tamblinq, akrobatika və aerobika) üzrə məşqçilik kurslarında onlayn qaydada qeydiyyatdan keçərək tədris materialları ilə tanış ola, daha sonra imtahan verə bilərlər.
Qeyd edək ki, batut gimnastikası üzrə 1-ci səviyyə üçün (5-7 yaşlı gimanstlarla çalışan məşqçilər üçün) nəzərdə tutulan kursların onlayn hissəsinə aid tədris materialları artıq saytda öz əksini tapıb.
Bununla əlaqədar olaraq, ölkəmizdə fəaliyyət göstərən idman klubları və cəmiyyətlərində fəaliyyət göstərən məşqçilər batut gimnastikası üzrə bu səviyyəyə aid onlayn kurslardan qeydiyyatdan keçə bilərlər. Məşqçilər onlayn kursları və imtahanları uğurla başa vurduqdan sonra elektron qaydada dinləyici sertifikatı əldə edəcəklər.
Məşqçilik kurslarının nəzəri və təcrübi tədris hissəsi 15-17 fevral tarixlərində Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının batut gimnastikası üzrə Texniki Komitəsinin üzvü Dmitriy Poliaruş tərəfindən Milli Gimnastika Arenasında keçiriləcəkdir.
Məşqçilərin peşəkar hazırlığı üzrə tədris proqramına dair Qaydalarla federasiyasnın rəsmi internet saytında tanış ola bilərsiniz: https://agf.az/uploads/rules/---az--rbaycan-gimnastika-fede_7548_az.pdf

Согласно обучающей программе Общественного Объединения Федерации гимнастики Азербайджана (AGFдля подготовки тренеров, утвержденной Исполнительным комитетом AGF 9-го сентября 2020г., запущен обучающий сайт Федерации гимнастики Азербайджана (https://tedris.agf. az/main).
Посредством данного сайта, тренеры смогут зарегистрироваться на онлайн тренерские курсы по видам гимнастики (художественная гимнастика, мужская и женская спортивная гимнастика, прыжки на батуте, прыжки на акробатической дорожке, акробатическая и аэробная гимнастика), ознакомиться с учебными материалами и сдать экзамен.
Обучающие курсы состоят из 5-и уровней (первые два уровня — элементарные, а последующие 3 уровня — основные курсы).
Следует отметить, что на сайте уже доступны обучающие материалы, относящиеся к онлайн части курсов по прыжкам на батуте для 1-го уровня (для тренеров, работающих с гимнастами 5-7-и лет).
В связи с этим тренеры, работающие в спортивных клубах и обществах, действующих в нашей стране, могут записаться на онлайн-курсы по прыжкам на батуте данного уровня. Тренеры получат электронный сертификат слушателя после успешного завершения онлайн курсов и экзаменов.
Теоретические и практические части тренерских курсов будут организованы 15-17 февраля в “Milli Gimnastika Arenasi” (Национальная арена гимнастики). Курсы проведет Дмитрий Поляруш, член Технического комитета Международной федерации гимнастики (FIG) по прыжкам на батуте.