Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyinin Ahıl şəxslər üçün sosial xidmət müəssisəsində “Gimnastika hamı üçün” tədbiri keçirilib.
Tədbiri Azərbaycan Gənclər və İdman Nazirliyinin “İdman hamı üçün” layihəsi çərçivəsində nazirlik, Azərbaycan Gimnastika Federasiyası və Sosial Xidmətlər Agentliyi birgə təşkil edib.
Tədbirdə “Gimnastika hamı üçün” növü üzrə Azərbaycanın “Qızıl yaş” komandasının (50 yaş və yuxarı) çıxış proqramı təqdim olunub.
Müəssisə sakinləri üçün master-klass və gimnastika mütəxəssislərinin müşayiəti ilə isinmə, gimnastika, rəqs hərəkətlərindən ibarət ümumi məşğələlər keçirilib.

The “Gymnastics for All” event was held at the Social Welfare Institution for the elderly of the Social Services Agency under the Ministry of Labor and Social Protection of the Population.
Within the framework of the “Sports for All” project of the Ministry of Youth and Sports of Azerbaijan, the event was jointly organized by the ministry, Azerbaijan Gymnastics Federation (AGF) & the Social Services Agency.
At the event, there was presented a performance by Azerbaijani Golden Age team (people aged 50 and older) in “Gymnastics for All”.
A master class & general exercises consisting of warm-up, Gymnastics and dance movements were held for dwellers of the institution accompanied by Gymnastics specialists.