Əmək və Əhalinin Sosial Müdafiəsi Nazirliyinin tabeliyində Sosial Xidmətlər Agentliyinin Ahıl şəxslər üçün sosial xidmət müəssisəsində “Gimnastika hamı üçün” tədbiri keçirilib.
Tədbiri Azərbaycan Gənclər və İdman Nazirliyinin “İdman hamı üçün” layihəsi çərçivəsində nazirlik, Azərbaycan Gimnastika Federasiyası və Sosial Xidmətlər Agentliyi birgə təşkil edib.
Tədbirdə “Gimnastika hamı üçün” növü üzrə Azərbaycanın “Qızıl yaş” komandasının (50 yaş və yuxarı) çıxış proqramı təqdim olunub.
Müəssisə sakinləri üçün master-klass və gimnastika mütəxəssislərinin müşayiəti ilə isinmə, gimnastika, rəqs hərəkətlərindən ibarət ümumi məşğələlər keçirilib.

Мероприятие по “Гимнастике для всех” прошло в предприятии социального обеспечения пожилых людей Агентства социального обеспечения при Министерстве труда и социальной защиты населения.
Мероприятие было организовано совместно министерством, Федерацией гимнастики Азербайджана (AGF) и Агентством социальных услуг в рамках проекта “Спорт для всех” Министерства молодежи и спорта Азербайджана.
На мероприятии была представлена композиция команды Азербайджана, относящаяся к “Золотому возрасту” (50 лет и старше) по “Гимнастике для всех”.
Специалистами по гимнастике, для жителей учреждения был проведен мастер-класс и общие занятия, состоящие из разминки, гимнастики и танцевальных движений.