Azərbaycan Gimnastika Federasiyası 2025-ci il üzrə "Könüllülük proqramı" elan edir.
“Birlikdə güclüyük!” adlı könüllülük proqramında gənclər Azərbaycan Gimnastika Federasiyası tərəfindən 2025-ci ildə gimnastika növləri üzrə Bakıda keçiriləcək yerli və beynəlxalq yarışlarda könüllü kimi iştirak etmək, təcrübə qazanmaq və maraqlı dostluqlar qurmaq şansı əldə edəcəklər.
Könüllülərin yarışlarda fəaliyyətinin keyfiyyətli təşkili məqsədilə könüllülər üçün gimnastika yarışlarının təşkili, yarışların keçirilmə qaydaları, gimnastika yarışlarının mahiyyəti üzrə ümumi təlim, yarışların keçiriləcəyi Milli Gimnastika Arenasının xidmət sahələri ilə tanışlıq, könüllülərin cəlb olunacağı xidmət sahələrinin fəaliyyəti haqqında məlumatlandırma sessiyaları təşkil olunacaqdır.
Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının təşkil etdiyi beynəlxalq yarışlarda könüllülər müxtəlif sahələr üzrə fəaliyyət göstərəcəklər. Bunlara, yarışların təşkili, mətbuat xidməti, akkreditasiya xidməti, tamaşaçılarla ünsiyyət, tərcümə xidməti, mükafatlandırma xidməti, nəqliyyat xidməti və digər sahələr daxildir.
Könüllülük proqramına qoşulmaq istəyən şəxslər 20 yanvar 2025-ci il tarixinədək aşağıdakı linkə daxil olaraq, elektron ərizə formasını doldurub müraciət edə bilərlər:

«Вместе мы сила!» В рамках волонтерской программы молодые люди получат возможность принять участие в качестве волонтеров в местных и международных соревнованиях по гимнастике, проводимых в Баку в 2025 году Федерацией гимнастики Азербайджана. В целях качественной организации деятельности волонтеров на соревнованиях, для них будут организованы занятия по организации соревнований по гимнастике, правилам проведения состязаний, общее обучение задач соревнований по гимнастике, ознакомление с направлениями функционирования Национальной арены гимнастики, а также изучение площадок, где будут задействованы волонтеры.
На международных соревнованиях, организованных Федерацией гимнастики Азербайджана, волонтеры будут работать в различных сферах. К ним относятся организация конкурсов, пресс-служба, служба аккредитации, общение с аудиторией, переводы, награждения, транспортное обслуживание и другие направления.
Желающие присоединиться к волонтерской программе должны до 20 января 2025 года заполнить электронную форму заявки и подать заявку, пройдя по следующей ссылке: