Bu gün Azərbaycan Dövlət Bədən Tərbiyəsi və İdman Akademiyasında, həmin təhsil ocağının “Gimnastikanın nəzəriyyəsi və metodikası” kafedrasının müdiri, professor Elşad Nərimanovun 80 illik yubileyi və idman fəaliyyətinin 70 illiyinə həsr olunmuş tədbir keçirilib.
Tədbirdə rəsmilər, federasiya nümayəndələri və idman ictimaiyyətinin digər nümayəndələri iştirak ediblər.
29 dekabr 1941-ci ildə Bakı şəhərində anadan olan Elşad müəllim ömrünün böyük hissəsini gimnastikaya həsr edərək, “İdman ustası”, “beynəlxalq dərəcəli hakim”, “Əmək veteranı”, “Əməkdar bədən tərbiyəsi və idman xadimi” adları, “Tərəqqi” medalı ilə təltif edilib, Prezidentin fərdi təqaüdçüsüdür.
25 ildən artıq müddət ərzində İdman Akademiyasında pedaqoji fəaliyyətlə məşğul olan Elşad müəllim eyni zamanda Gimnastika Federasiyasının Veteranlar Şurasının sədridir. Gimnastika növləri üzrə Kompleksli Elmi Tədqiqat qrupunun rəhbəri vəzifələrini layiqincə icra etmiş E. Nərimanov, federasiyanın fəaliyyətində də hər zaman yaxından iştirak edib.
Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının kollektivi Elşad Nərimanovu gimnastika ictimaiyyəti adından ürəkdən təbrik edir, ona uzun ömür, möhkəm can sağlığı və müvəffəqiyyətlər arzu edir!

80-летие члена гимнастической семьи
Сегодня в Азербайджанской государственной академии физической культуры и спорта, прошло мероприятие, посвященное 80-летнему юбилею директора кафедры “Теория и методика гимнастики”, профессору Эльшаду Нариманову. Отметим, что в этом году Э. Нариманов также отмечает 70-летие спортивной деятельности.
На мероприятии присутствовали официальные лица, представители федерации и спортивного сообщества.
Эльшад Нариманов - родился 29 декабря 1941 года в Баку. Посвятив большую часть своей жизни гимнастике, он был награжден званиями “Мастера спорта”, “Судьи международной категории”, “Ветерана труда”, “Заслуженного деятеля физкультуры и спорта”. Он также был удостоен медали “Терегги”, и ему выделена персональная пенсия Президента Азербайджанской Республики.
Преподавая в Академии Спорта более 25-и лет, Э. Нариманов одновременно является председателем Совета ветеранов Федерации гимнастики. Он, должным образом исполняя обязанности руководителя Комплексной Научно-Исследовательской группы по видам гимнастики, всегда активно участвовал в деятельности федерации.
Коллектив Федерации гимнастики Азербайджана (AGF) от всей души поздравляет Эльшада Нариманова от имени гимнастической общественности,  желает ему долгих лет жизни, крепкого здоровья и успехов!