Bu gün Azərbaycan Dövlət Bədən Tərbiyəsi və İdman Akademiyasında, həmin təhsil ocağının “Gimnastikanın nəzəriyyəsi və metodikası” kafedrasının müdiri, professor Elşad Nərimanovun 80 illik yubileyi və idman fəaliyyətinin 70 illiyinə həsr olunmuş tədbir keçirilib.
Tədbirdə rəsmilər, federasiya nümayəndələri və idman ictimaiyyətinin digər nümayəndələri iştirak ediblər.
29 dekabr 1941-ci ildə Bakı şəhərində anadan olan Elşad müəllim ömrünün böyük hissəsini gimnastikaya həsr edərək, “İdman ustası”, “beynəlxalq dərəcəli hakim”, “Əmək veteranı”, “Əməkdar bədən tərbiyəsi və idman xadimi” adları, “Tərəqqi” medalı ilə təltif edilib, Prezidentin fərdi təqaüdçüsüdür.
25 ildən artıq müddət ərzində İdman Akademiyasında pedaqoji fəaliyyətlə məşğul olan Elşad müəllim eyni zamanda Gimnastika Federasiyasının Veteranlar Şurasının sədridir. Gimnastika növləri üzrə Kompleksli Elmi Tədqiqat qrupunun rəhbəri vəzifələrini layiqincə icra etmiş E. Nərimanov, federasiyanın fəaliyyətində də hər zaman yaxından iştirak edib.
Azərbaycan Gimnastika Federasiyasının kollektivi Elşad Nərimanovu gimnastika ictimaiyyəti adından ürəkdən təbrik edir, ona uzun ömür, möhkəm can sağlığı və müvəffəqiyyətlər arzu edir!

80th Anniversary of the member of Gymnastics family
There was held an event dedicated to the 80th Anniversary of Professor Elshad Narimanov, head of the “Theory and Methodology of Gymnastics” department of the Azerbaijan State Academy for Physical Culture and Sports and the 70th Anniversary of his sports activity at the same Academy.
Officials, representatives of the federation and other members of the sports community attended the event.
Elshad Narimanov was born in Baku on December 29, 1941. He devoted most of his life to Gymnastics. Being the holder of the personal pension of the Republic of Azerbaijan, E.Narimanov was awarded with the titles “Master of sports”, “International Judging Brevet”, “Veteran of labor”, “Honored worker of physical culture and sports” and with “Tereggi” medal.
Having taught at the Sports Academy for more than 25 years, he is also the chairman of the Veterans Council of AGF. E. Narimanov, who duly fulfilled the duties of the head of the Complex Scientific Research Group on Gymnastics, has always been closely engaged to the activities of Federation.
The collective of Azerbaijan Gymnastics Federation (AGF) sincerely congratulates Elshad Narimanov on behalf of Gymnastics community and wishes him long life, good health and success!