Xəbər verdiyimiz kimi, bu gün Bakıda, Milli Gimnastika Arenasında batut gimnastikası üzrə Dünya kuboku start götürüb. Gimnastika üzrə ilin ilk beynəlxalq yarışı həyəcanlı anlarla yadda qalıb. Yarışın ilk günündə kişilər və qadınlar arasında fərdi və sinxron cütlüklərin təsnifat yarışları keçirilib.
Sevindirici haldır ki, Azərbaycanı bu yarışda təmsil edən yığma komandanın üzvü Selcan Mahsudova təsnifat mərhələsində özünəinamlı çıxışı ilə fərqlənib. İdmançımız bu mərhələni 53.370 xalla üçüncü pillədə başa vuraraq finala yüksəlib.
Sabah keçiriləcək həlledici mərhələdə idmançımıza uğurlar arzulayırıq.
Qeyd edək ki, sabah qadınlar arasında final yarışları ilə yanaşı, kişilər arasında ikinci təsnifat və final mərhələləri keçiriləcək.

Как сообщалось сегодня, в Баку в “Milli Gimnastika Arenasi” (Национальная арена гимнастики) стартовал Кубок мира FIG по прыжкам на батуте. Первое международное соревнование этого года по гимнастике запомнилось волнующими моментами. В первый день соревнований были проведены квалификации в индивидуальной и синхронной программах среди мужчин и женщин.
Отрадно, что уверенным выступлением в квалификациях отличилась член Национальной сборной команды Азербайджана - Сельджан Махсудова. Наша спортсменка завершила этот этап на третьем месте с 53.370 баллами и вышла в финал.
Желаем успехов нашей спортсменке в завтрашнем решающем этапе.
Следует отметить, что завтра, наряду с финалом среди женщин, также пройдут вторые квалификации и финалы среди мужчин.