Azərbaycanın bədii gimnastika üzrə əməkdar məşqçisi, Azərbaycan Respublikası Prezidentinin fərdi təqaüdçüsü Nina Fyodorovna Hacıbəylinskaya dünyasını dəyişib.
1927-ci ildə Bakıda anadan olan Nina Fyodorovna Hacıbəylinskaya ömrünü idmana həsr edib. Azərbaycanın bədii gimnastika üzrə SSRİ idman ustası, SSRİ çempionatının bürünc medalçısı, Ümumittifaq dərəcəli hakimi olmuş N. Fyodorovna yeniyetmələr, gənclər və böyüklər üzrə yığma komandaların baş məşqçisi kimi fəaliyyət göstərmişdir.
Veteran məşqçi peşəkar keyfiyyətləri və yüksək insani xüsusiyyətləri ilə bütün həmkarlarının yaddaşlarında uzun illər qalacaqdır.

Скончалась тренер-ветеран
Ушла из жизни Заслуженный тренер Азербайджана по художественной гимнастике, президентский стипендиат Азербайджанской Республики - Нина Федоровна Гаджибейлинская.
Нина Гаджибейлинская родилась в 1927 году в городе Баку и посвятила свою жизнь спорту. Она была Мастером спорта СССР по художественной гимнастике Азербайджана, бронзовым призером чемпионата СССР, судьёй всесоюзной категории. В 1962-1975 гг. Нина Гаджибейлинская работала главным тренером сборных команд среди пре-юниоров, юниоров и взрослых.
Тренер-ветеран на долгие годы останется в памяти всех коллег своими профессиональными и высокими человеческими качествами.
От имени всей гимнастической общественности Федерация гимнастики Азербайджана (AGF) выражает глубокое соболезнование членам семьи и желает им терпения.