Bu gün, Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının (FIG) Atletlər Komissiyasının üzvü, bədii gimnastika üzrə Azərbaycan yığma komandasının məşqçisi Siyana Vasileva, FIG Texniki Komitəsinin prezidenti Noha Abuşabana ilə birgə video-konfrans formatında idmançılar üçün onlayn vebinar keçirib.
Vebinara dünyanın hər bir yerindən 30 nəfəri Azərbaycanın bədii gimnastika üzrə yığma komandasının üzvü olmaqla 600-dən çox gimnast qoşulub.
Sözügedən görüşdə Bolqarıstanın Sofiya şəhərində keçiriləcək dünya çempionatının və digər yarışların təşkili, FIG tərəfindən tanınan alətlər, gimnastika geyimləri və aksesuarlar, gimnastikada təhlükəsiz mühitin təminatı və iştirakçıların şəxsiyyətinin qorunması, anti-dopinq, STS təhsil sistemi kimi müxtəlif mövzularda müzakirələr aparılıb.

Today, member of the Athletes’ Commission of the International Gymnastics Federation, coach of the Azerbaijani National Team in Rhythmic Gymnastics - Siyana Vasileva, together with the president of the FIG Technical Committee - Noha AbouShabana, held an online webinar for athletes in a video-conference format.
More than 600 gymnasts from all over the world, including 30 members of the Azerbaijani National Team in Rhythmic Gymnastics, joined the webinar.
Various topics like the organization of the World Championships to be held in Sofia (Bulgaria) and other competitions, apparatus recognized by the FIG, Gymnastics leotards & accessories, safeguarding, anti-doping issues, STS education system were discussed at the meeting.