Bu gün, Beynəlxalq Gimnastika Federasiyasının (FIG) Atletlər Komissiyasının üzvü, bədii gimnastika üzrə Azərbaycan yığma komandasının məşqçisi Siyana Vasileva, FIG Texniki Komitəsinin prezidenti Noha Abuşabana ilə birgə video-konfrans formatında idmançılar üçün onlayn vebinar keçirib.
Vebinara dünyanın hər bir yerindən 30 nəfəri Azərbaycanın bədii gimnastika üzrə yığma komandasının üzvü olmaqla 600-dən çox gimnast qoşulub.
Sözügedən görüşdə Bolqarıstanın Sofiya şəhərində keçiriləcək dünya çempionatının və digər yarışların təşkili, FIG tərəfindən tanınan alətlər, gimnastika geyimləri və aksesuarlar, gimnastikada təhlükəsiz mühitin təminatı və iştirakçıların şəxsiyyətinin qorunması, anti-dopinq, STS təhsil sistemi kimi müxtəlif mövzularda müzakirələr aparılıb.

Член Комиссии атлетов Международной федерации гимнастики (FIG) - Сияна Василева, впервые провела вебинар для спортсменов в онлайн-формате
01 Сентябрь 2022
Сегодня член Комиссии атлетов Международной федерации гимнастики (FIG), а также тренер Национальной сборной команды Азербайджана по художественной гимнастике - Сияна Василева, совместно с президентом технического комитета FIG - Нохой АбуШабаной провели онлайн-вебинар для спортсменов в формат видеоконференции.
К вебинару присоединились более 600 гимнасток со всего мира, в том числе 30 членов Национальной сборной команды Азербайджана по художественной гимнастике.
На встрече обсуждались различные темы, такие как организация Чемпионата мира, которые пройдут в Софии (Болгария) и других соревнований, предметы, признанные со стороны FIG, соревновательный костюм и аксессуары для гимнастики, обеспечение безопасной среды в гимнастике, а также защита личности участников, антидопинг, система образования “STS”.