Uğurlu təşkil olunmuş irimiqyaslı beynəlxalq yarışlardan sonra Azərbaycan Gimnastika Federasiyası payız mövsümündə yerli yarışları keçirməyə hazırlaşır.
İlin son aylarında gimnastikanın 6 növü üzrə turnirlər təşkil ediləcək. Belə ki, 10-13 oktyabr tarixlərində bədii gimnastika üzrə 26-cı Azərbaycan və Bakı Birinciliyi, 6-cı Bölgələrarası Kubok və aerobika gimnastikası üzrə 5-ci Azərbaycan Birinciliyi və Bakı Çempionatı keçiriləcək. Bu yarışlar Bakı şəhərində Milli Gimnastika Arenasının əsas zalında baş tutacaq.
Növbəti yarışlar isə tamblinq üzrə 17-ci Azərbaycan Birinciliyi və Çempionatı və batut gimnastikası üzrə 5-ci Azərbaycan Birinciliyi və Çempionatı olacaqdır. Tamblinq üzrə turnir 8 noyabr Bakı Gimnastika Məktəbində, batut gimnastikası üzrə yarış isə 9 noyabr Bakı Olimpiya Kompeksində təşkil ediləcək.
İlin son yerli yarışları isə 15-16 noyabr tarixlərində Sumqayıt şəhərində baş tutacaqdır. Bu dəfə gimnastikanın 4 növü üzrə yarışlar - kişi və qadın idman gimnastikası üzrə 26-cı Azərbaycan Çempionatı və Bakı Birinciliyi, akrobatika gimnastikası üzrə 26-cı Azərbaycan və Bakı Çempionatı və aerobika gimnastikası üzrə 5-ci Bakı Birinciliyi və Azərbaycan Çempionatı birləşdirilmiş şəkildə Sumqayıt Olimpiya İdman Kompleksində keçiriləcək.
Yerli yarışların Azərbaycanın müxtəlif şəhərlərində keçirilməsi gimnastikanın bu bölgələrdə daha da inkişafına, eləcə də gənc nəslin bu idman növlərinə marağının artırılmasına xidmət edir.

After the large-scale international events successfully held, Azerbaijan Gymnastics Federation prepares to organize national competitions in fall.
There will be held tournaments in 6 gymnastics disciplines during the last months of the year. Thus, the 26th Azerbaijan and Baku Championships in Rhythmic Gymnastics, the 6th Interregional Cup in Rhythmic Gymnastics and the 5th Azerbaijan and Baku Championships in Aerobic Gymnastics will take place among age categories on October 10-13. These events will be organized at the main hall of Milli Gimnastika Arenasi (National Gymnastics Arena) in the City of Baku.
The next competitions will be the 17th Azerbaijan Championships in Tumbling and the 5th Azerbaijan Championships among age categories in Trampoline Gymnastics. The tournament in Tumbling will be held at Baku Gymnastics School on November 8, while the event in Trampoline Gymnastics will take place at the Baku Olympic Sports Complex on November 9.
The last national events of the year will take place in the City of Sumgayit on November 15 & 16. This time, there will be held the joint competitions in 4 gymnastics disciplines at Sumgayit Olympic Sports Complex – the 26th Azerbaijan and Baku Championships in Men`s and Women`s Artistic Gymnastics, the 26th Azerbaijan and Baku Championships in Acrobatic Gymnastics and the 5th Azerbaijan and Baku Championships in Aerobic Gymnastics among age categories.
Organization of national competitions in different cities of Azerbaijan facilitates the further development of gymnastics in these regions, as well as the increase of the interest shown by young people in these sport disciplines.